Aile olmanın en önemli süreçlerinden biri çocuk beklemek. Hemen hemen her aile bir çocuğun hayalini kurmakta. Ancak bu düşünüldüğü kadar kolay bir süreç değil. Buna rağmen süreçlerin zorluğu günümüzde bir hayli azalmış ve anne adaylarına ve baba adaylarına yani bebek bekleyen aile bireylerine birçok kolaylık sağlanmıştır. Hatta öyle ki bu döneme özel birçok ürün üretilmiştir. Lohusa pijama ürünlerinden, birçok kişi günümüzde faydalanmaktadır. Anne adaylarının bu dönemde giydikleri büyük önem taşımaktadır. Kendilerini rahat hissetmeleri bebeğin de anne karnında kendini rahat hissetmesini sağlamaktadır. Böylelikle sağlıklı bir birey meydana gelecektir. Bebeğin sağlığı annenin rahatlığıyla oldukça bağlantılıdır. Ayrıca ruhsal olarak kendini kötü hisseden anneler bu hissedilen rahatlık sayesinde kendilerini bir miktar mutlu hissedecekler. Buna ek olarak; bu ürünler sayesinde kendini şık hisseden anne adayları kendini bu durumda da iyi hissedeceklerdir.

Hamilelik birçok süreçte oluşan zor bir süreç. Ancak çocuk doğduktan sonra da bu problemler hemen sonlanmıyor. Çocuğunuzu kucağınıza aldıktan sonra da yeni birçok problemle karşılaşabiliyorsunuz. Hemen hemen her annenin yaşadığı hamilelik sonrası lohusa dönemi bu süreçlerden en önemlisi ve en zoru denebilir. Anneler bu süreçte kendilerini kötü hissederek lohusalık depresyonuna girebiliyorlar. Bu durumda hem baba adayı hem de anne dikkatli olmalı ve annenin duygusallığına dikkat etmelidir. Anneye destek olmak bu süreçte oldukça önemlidir. Bebeğinizi severken annenin mutluluğunu da arka plana atmamak gereklidir.

Anne adaylarının bu süreçte yani lohusalık döneminde nasıl uyudukları hem kendi sağlıkları açısından hem de bebeğin sağlığı açısından oldukça önemlidir. Anneden beslenen bebekler annenin sağlığını önemser. Bu yüzden anne adayları için uyku oldukça önemlidir. Uykuları ne kadar kaliteli olursa emzirme işlemleri de o kadar başarılı olmaktadır. Anne adayları bu dönemde ameliyat sonrası dikişlerine de dikkat etmesi gerektiği için kendine özel üretilen pijamalardan almalıdır. Lohusa hamile pijama ürünleri bu dönemlerde anneler tarafından fazlasıyla tercih edilen ürünlerdir. Ayrıca emzirme haznesi sayesinde anneler bu ürünlerle kolaylıkla bebeğini emzirir ve üzerini çıkarmasına gerek kalmaz.