Arkadaşlar merhaba,

Uzun ve çetrefilli bir karar alma sürecinden sonra KPSS’ye girme konusunda aklım, mantığım ve vicdanımla görüş birliğine vardım. Umarım benim için en iyi adım budur. Tabii bazı hedeflerim var ve bunları gerçekleştirebilmek adına hem maddi anlamda hem de zaman anlamında uygun şartların oluşması gerekiyor. Ben de devlet memuru olarak bu şartların en kısa yoldan oluşması için çalışmaya karar verdim.

 

Hayat planlamam nedir?

KPSS ve AÖF

İlk olarak KPSS kursuna gideceğim ve yarın akşam başlıyor. Salı, Çarşamba ve Perşembe akşamları 17.30-20.30 arasında kursta olacağım. Bu yaştan sonra dershaneye falan gideceğim hiç aklıma gelmezdi ama oluyormuş işte. Hatta KPSS’ye bile girmek aklımda yoktu çünkü devlet memurluğu bana göre değil şeklinde bir inancım vardı. Gelişen bir takım durumlar bu kararı vermemde etken oldu. İyi de yaptım sanırım. Ayrıca AÖF (Açık Öğretim Fakültesi) İşletme 3. sınıf öğrencisiyim ve okulumu da bitirerek askerliğimi kısa dönem yapmak istiyorum.

Web sitelerim ile ilgilenmek

Öncelikli olarak şu anda bu yazıyı okuduğunuz sitemle ilgileneceğim. Sonrasında ilgileneceğim diğer sitelerim ise şöyle:

– Çalıştığım gazete’nin sitesi 

– “Ucuz Tatil Fırsatları”  sloganlı sitem

Uyduruk ve gülümseten özgün haberler ve videolar paylaşacağım sitem

Bol bol okumak ve film izlemek

Zaten her gün 2 ulusal 3 yerel gazete okuyorum. Bunun yanında uzun zamandır (1 ay) kitap okuyamadığım için kendimi suçlu hissediyordum. Bu aralar başlamayı düşünüyorum. Aklımda olan kitap ise: Orhan Pamuk-Benim Adım Kırmızı

Bunlara ek olarak film çekmek isteyen biriyim ama hiç film izlemiyorum. “Aman Allah’ım bu ne yaman bir çelişki!” diyor bazen kız arkadaşım 🙂 İşte bundan dolayı film izlemeye devam edeceğim. Bir sanat filmi sever olarak tanımlıyorum kendimi ve Semih Kaplanoğlu, Zeki Demirkubuz, Yeşim Ustaoğlu, Nuri Bilge Ceylan gibi yönetmenlerin filmlerini tekrardan izleyeceğim. Ayrıca Lost’u da izlemek istiyordum ya. Var mı bildiğiniz sağlam ve kaliteli bir film izleme sitesi? Ayrıca dublaj istemiyorum; Türkçe altyazılı daha samimi geliyor bana.

 

Anaa, ne kadar çok konuşmuşum. Bitirmek lazım bence 🙂

Keyifle, sıhhatle…