Hayatın her alanında etkisini hissettiren ve insanları adeta eve bağımlı hale getiren pandemi sürecinde insanların en çok şikayet ettikleri şeylerin başında can sıkıntısı geliyor. Bunu bir örnekle açıklayalım: İşten geldiğinizde her akşam, yemeğinizi yiyorsunuz ve çoğu zaman kahvehaneye gidiyor, bedava okey oynuyor ya da yancı olarak hayatın tadını çıkartıyorsunuz.

Fakat artık durum değişti. İnsanlar evlerinden çıksalar bile artık okey, tavla gibi oyunları oynamak yasak. Dolayısıyla bu tür eğlenceli aktiviteler fiziksel olmaktan çıkıp online bir hale geldi. Yani internet üzerinden okey oynamak, fiziksel olarak oynamanın yerine geçti. Ne yazık ki online okey oynama esnasında yancı olamıyorsunuz ama bir yancının da hesabını ödemekten kurtulabiliyorsunuz ?

Canlı Okey Oynamanın Avantajları

Bununla ilgili olarak birçok avantajdan bahsedilebilir ancak en önemli olanlarını kısaca bir derledik bu yazıda:

  • Bir kere zaman ya da mekan fark etmeden; istediğiniz yerde ve istediğiniz saatte oynama imkanına sahipsiniz.
  • Taş dizmek ya da bitenlerin taşlarını kontrol etmek gibi bir zaman kaybıyla hiç uğraşmazsınız. Sistem sizin yerinize tüm işlemleri saniyeler içerisinde ve eksiksiz olarak yapar.
  • Okey oynamak için kahvehane aramak, ortak aramak ya da rakip aramak zorunda kalmazsınız.
  • Kahvehaneciye dünya kadar çay ve tost parası bırakmak zorunda kalmazsınız.
  • Yenildiğinizde rakibin hesabını, yancının hesabını ödemek zorunda kalmazsınız.
  • Bitiş esnasında sizinle dalga geçen arkadaşların kaba hareketlerine maruz kalmazsınız.
  • Birçok yeni arkadaş edinebilir ve sosyal çevrenizi genişletebilirsiniz.
  • Hakaret eden, küfreden ya da rahatsızlık veren kişileri rapor ederek üyeliklerini kapattırabiliyorsunuz.

Bu avantajların yanında sizin de ekleyebileceğiniz birçok başka avantaj vardır elbette ama biz bu yazıda kısaca özetlemek istedik.

Okey’in yanında 101 gibi benzer oyunları da değerlendirerek eğlencenin dibine varabilirsiniz.

Eğer puanlarınızı kaydedip günlük, haftalık ya da aylık sıralamalarda zirveye ulaşmak isterseniz basit bir üyelik aşamasını geçmeniz gerekiyor. Sadece birkaç bilgi girerek hemen üye olabilir ve puanlarınızla zirvede yer alabilirsiniz.

Puanlarımı kaydetmeme gerek yok, ben oynamayı seviyorum diyorsanız misafir girişi yaparak oynamaya hemen başlama imkanınız da var.

Can sıkıntısını gidermek için en hızlı yollardan biri olan bu oyun, kolay erişilebilir olması sebebiyle de birçok oyunseverin gözdesi konumunda.

İndirmeden Okey Oynamak Mümkün mü?

Bazı okey siteleri, oyun oynayabilmeniz için uygulama indirmenizi gerektirse de buna alternatif bir çözüm var: indirmeden okey oynama siteleri!

Bilgisayar, telefon ya da tablet üzerinden; indirmenize gerek kalmadan okey oynama imkanı veren siteler mevcut ve mobil uyumu sayesinde hiçbir şekilde cihaz problemi yaşamıyorsunuz.

Direkt olarak siteye giriş yapıp üye bilgilerinizi girdikten sonra hemen oynamaya başlayabiliyorsunuz.

Siz de bu kadar bilgiden sonra benim gibi sabırsızlandıysanız hiç beklemeden okey oynayın!