Konuşma bozukluğu tedavi edilebilir. Tabii ki doğru adreste olmalısınız. Konuşma seslerini doğru aktaramıyorsa bu konuşma bozukluğudur. Tedavi edilmelidir. Konuşma bozukluğunu tetikleyen bir takım unsurlar vardır. Konuşmayı sağlayan kas ve kemik yapısında düzgün gitmeyen fonksiyonel bozukluk olabilir. Bu da konuşma bozukluğu yaratabilir. Bunun dışında yarık damak, konuşma bozukluğunun başlıca sebeplerinden biri olabilir. Damaktaki yarık dilin damağa doğru vurmasını engelleyecektir. Bu da konuşma bozukluğu yaratacaktır. Kişide bir süre sonra sıkıntı yaratacaktır. Kendisini doğru ifade edemediği için.

Tanı Nasıl Konur?

Reflü, nodül, polipler ve gırtlak kanseri konuşma bozukluğuna sebebiyet verebilir. Beyin ya da sinirsel durumdan dolayı gelen konuşma bozukluğu yaşanabilir. Parkinson, nörolojik bozukluk gibi birçok sebebi olabilir. Konuşma bozukluğu tedavisi için tam teşekküllü bir hastanede tedavi olmanız gerekir. Doğru teşhis ile doğru tedavi yöntemi uygulanmalıdır. Prof. Dr. Halil İbrahim Canter’in kurmuş olduğu tedavi merkezinde tedavi olmak mümkün. Ülke çapında tanınan Prof. Dr. Halil İbrahim Canter, yıllardır Ülkenin seçkin hastanelerinden biri olan Acıbadem hastanelerinde görev yapmıştır. Halen daha aktif olarak çalışmaktadır. Ancak bu sene, hastaları ile birebir ilgilenebilmek adına kendi sağlık ve estetik merkezini açtı. Birçok hastası, evveliyatına dayanarak, daimi müşterisidir. Profesör ile özel bağ kuran hastalar arasında zaman içinde gelişen dostluk ile kopmaz sağlam ilişkiler gelişir.

Yarık Damak Sonrası Konuşma Bozukluğu

Yarık damak sonrası konuşma bozukluğu tedavisinde Prof. Dr. Halil İbrahim Canter çok farklı uygulamalar kullanmaktadır. Hasta kısa süre sonra normal hayatını idam edebilmektedir. Bunun için örneğin yarık dudak ve yarık damak sorunu olan hastalar ile yapılan ameliyat ve tedavi sonrasında yine hasta ile birlikte olan profesör Dr. Halil İbrahim Canter, bu defa konuşma bozuklukları için tedavi uygular. Meşakkatli bir süreç gibi görünen konuşma bozukluğu tedavi sürecinin her evresinde profesör Dr. Halil İbrahim Canter, hastasının yanındadır. Psikolojik destek ile de destekler. Sizin de yarık damak, yarık dil ya da konuşma bozukluğu sıkıntınız var ise tavsiyemiz, Bağdat caddesinde açılan nezih ve düzgün donanımıyla hastalarına kapılarını sonuna kadar açan profesör Dr. Halil İbrahim Canter’in kliniğini ziyaret etmeniz.

Profesör Doktor H. İbrahim Canter’in resmi sosyal medya sayfalarına aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

Facebook: https://www.facebook.com/Dr.Canter
Instagram: https://www.instagram.com/ibrahimcanter
Twitter: https://twitter.com/ibrahimcanter