Kıyafetlerin, kombinlerin tamamlayıcısı her daim takı çeşitleri olmuştur ve doğru kombin ile doğru aksesuarları buluşturmak da başlı başına bir meziyettir. Bu noktada takı aksesuarlar nasıl kullanılmalı sorusunun yanıtına da değinmek gerekiyor. Basit birkaç kurala dikkat etmeniz durumunda siz de girdiğiniz her ortamda dikkat çekecek kadar şık bir duruş kazanabilirsiniz.

Renk Uyumunu Göz Ardı Etmeyin!

Sıklıkla dikkatlerden kaçan unsur renk uyumu oluyor. Seçtiğiniz kıyafetlerin rengi ile takı çeşitlerinin rengi arasında bir uyum olması önemlidir. Örneğin çok canlı renklerin ve desenlerin hakim olduğu kıyafetlerle kombin hazırladıysanız takılarınız rengarenk olmamalıdır. Bu sayede bir denge yakalayabilirsiniz. Olabildiğince aynı skalada ton anlamında uyumlu olan renkleri bir araya getirmeye çalışın.

Aksesuarların Da Bir Tarzı Var!

Elbette takı modellerinin de tıpkı kıyafetler ya da ayakkabılar gibi bir stili bulunuyor. Gotik, modern, klasik, bohem ya da etnik stilde dizayn edilen altın küpe çeşitleri, kolyeler ya da bileklikler arasından seçim yaparken stil noktasını da kaçırmamalısınız. Kıyafetleriniz ve takılarınızın mutlaka aynı tarzı yansıtmasını sağlayın. Seçtiğiniz figürlerin de önemli olduğunu unutmayın. Burada figürden kastımız elbette kolye ucu, küpenin tasarımı gibi unsurlardır.

Kaliteli İşçilik Önemli!

Seçtiğiniz takı modellerinin işçilik kalitesine de önem vermelisiniz. Rengi, stili ya da modeli ne olursa olsun kaliteli işçilikle hazırlanan takı modelleri ile kombinlerinizi tamamlamalısınız. Bu sayede şıklığınıza gölge düşmesini de önlemiş olacaksınız. Son dönemde Tasarımları yan yana takmak bir hayli popülerlik kazandı. Kombin şeklinde hazırlanan kolye ya da bileklik gibi modeller çekici bir duruş sergileyebiliyor. Bu modellerde de işçilik kalitesine önem vermenizde fayda var.

Modayı ve Trendleri Takip Edin!

Modaya uygun takı modellerine yönelmeniz, tarzınızı çok daha güçlü bir şekilde ortaya koymanıza olanak tanır. Dolayısıyla aksesuar modasını ve trendlerini de yakından takip etmenizde fayda var. Bunun için internetten de yardım alabilirsiniz. Hemen pianojewellery.com adresine yönelmeniz durumunda her tarza uygun, modayı ve trendleri net bir şekilde yansıtan takı modellerine ulaşmış olacaksınız. Bu platformda model seçenekleri oldukça fazla ve böylelikle kendinize uygun pek çok parça bulabiliyorsunuz.