Trafik kazalarının günden güne artması kasko sigortasını daha önemli hale getirdi. Herhangi bir kaza sonrası aracınızda oluşan hasarları güvence altına almanın en iyi yolu kasko yaptırmaktan geçiyor. Kaskonuz varsa, aracınızın yanması, çalınması, çalınmaya teşebbüs edilmesi ve kaza görmesi sonucu oluşan hasarlar sigorta şirketi tarafından karşılanıyor. Böylece üzerinizden bir yük kalkmış oluyor. Ayrıca ferdi kaza, terör, sel-su baskını, yardım hizmet paketi gibi ek teminatlarla hem kendinizi hem de yakınlarınızı çeşitli risklerden koruyorsunuz.

Kasko fiyatları kimilerine pahalı gelebilir ancak online sorgulama siteleri sayesinde artık uygun fiyata kasko yaptırmak mümkün. Online kasko sorgulama sitelerinde farklı sigorta şirketlerinin fiyatlarını karşılaştırarak uygun fiyatlı kasko seçeneklerini bulabilirsiniz.  Kasko satın almanın kolay yolu olan Koalay.com, kaskosunu yenilemeyi düşünenler için araç sahiplerini aydınlattı.  İşte kasko yenilerken dikkat etmeniz gerekenler;

Koalay-kasko-sigortasi

Kişisel ve araca ilişkin bilgileri gözden geçirin

Kaskonuzu yenilerken, kişisel bilgilerinizin doğru ve eksiksiz yazıldığından emin olun. Araç veya kişisel bilgilerinizde oluşabilecek bir hata poliçenizin geçersiz olmasına yol açabilir. Bu sebeple poliçeniz hazırlanırken bilgilerinizi teyit edin. Bir yanlışlık varsa bunu sigorta şirketinizle paylaşın.

Hasarsızlık indirimini atlamayın

Yeni kasko poliçesi yaptırırken, kasko priminizin daha düşük olması adına hasarsızlık indiriminiz olup olmadığını öğrenin. Bir yıllık kasko dönemi boyunca sigortadan hasar talep etmediğiniz sürece, sigorta prim ücretinizde yüzde 60’a varan bir indirim elde edebilirsiniz. Hasarsız geçirdiğiniz her yıl indirim oranı artar. Ne kadar çok hasar talebinde bulunmazsanız, poliçenizi o kadar uygun fiyata yenileyebilirsiniz.

Hasarsızlık indirimi kişiye özel bir haktır. Eğer böyle bir hakkınız varsa, aracınızı değiştirdiğinizde bile bu indirimden yararlanabilirsiniz.

Prim artışına dikkat edin

Kasko yenilemelerinde poliçenizde prim artışı olup olmadığını kontrol edin. Eğer tahmin ettiğinizden yüksek bir kasko bedeli ile karşı karşıyaysanız, bunun nedenini sorgulayıp farklı sigorta şirketlerinin fiyatlarını incelemelisiniz.

Online sorgulama siteleri size bu anlamda yardımcı olabilir. Bütçenize ve ihtiyaçlarınıza en uygun kasko teklifini bulmak için Koalay.com’u ziyaret edebilirsiniz.

Muafiyetli poliçeye dikkat

Muafiyet indirimi Kasko sigortasının maliyetini düşürmeye yarayan bir uygulamadır. Bu uygulamada sigortalı, sigorta şirketi ile yapacağı anlaşma doğrultusunda hasarın belirli bir oranını kendi karşılar. Bu oran sigorta şirketine göre yüzde 1 veya 2 olarak değişebilir. Herhangi bir hasar ödemesinde bu oranda sizden kesinti yapılır.

Kaskonuzu yenilerken muafiyet şartlarında bir değişiklik olup olmadığını gözden geçirmenizde fayda var.

Dilediğiniz an sigorta desteği alabileceğiniz bir yer seçin

7 gün 24 saat online sigorta teklifi alıp dilediğiniz kaskoyu satın alabileceğiniz bir adrese başvurun. Koalay.com’da yılın 365 günü 24 saat boyunca teklif alıp seçtiğiniz teklifi anında satın alabilirsiniz. Ayrıca ihtiyaç duyduğunuz her an aracınızla ilgili her konuda destek alabilirsiniz.

Koalay.com’da  Mapfre Genel sigorta, HDI, Güneş Sigorta, Sompo Japan Sigorta, Anadolu Sigorta, Allianz, Zurich Sigorta, Aviva, Groupama, Ergo, Aksigorta, Ray sigorta gibi çeşitli sigorta şirketlerinin poliçe seçenekleri bulunuyor. Farklı sigorta şirketlerinin tekliflerini karşılaştırarak bütçenize en uygun poliçeyi satın alabilirsiniz.