Son güncelleme:

Klima servisi firmaları farklı hizmetlerle müşterilerinin klimaları ile ilgili ihtiyaçlarını karşılarlar. Klima bakımı, klima montajı, klima sökümü ve klima tamiri hizmetleri klima servislerinin temel faaliyet alanları arasında yer alır.

Bu hizmetlere kısaca değinmemiz gerekirse servisler özelinde şu açıklamaları yapabiliriz:

  • Klima bakımı hizmetleri klimaların verimli bir şekilde çalışması için düzenli olarak alınması gereken elzem hizmetler arasında yer alır. Klima bakımları yapılmadığında klimaların filtrelerinde zamanın izleri; toz, kir ve pislik olarak birikmeye başlar. Klimaların filtrelerinde biriken bu tozlar temizlenmediğinde başta lejyoner hastalığı olmak üzere; yüz felci, alerjik rinit, nefes tıkanıklığı ve astım gibi sağlık sorunlarına yol açabilir. Klima bakımı sırasında klimaların drenaj ve elektrik sistemleri detaylı olarak kontrol edildiği için aksayan parçaların tespit edilmesi ve gerekli görüldüğü takdirde değiştirilmesi ile ciddi klima arızalarının önüne geçilebilir. Üstelik klima bakımı sonrası klimalar daha az elektrik tükettiği için kullanıcılar tasarruf da etmiş olur.

 

  • Klima montajı hizmetleri önemi yeterince anlaşılmayan klima servisleri arasında yer alır. Klima montajını kendi yapmak isteyen klima kullanıcıları hem kendi güvenliklerini hem başkalarının güvenliklerini hem de klimaların verimliliklerini tehlikeye atabilirler. Klima montajı sırasında klima servisi çalışanları klimaların iç ve dış ünitelerinin konumlandırılmasından; bakır boru izolasyonuna, elektrik kablolarının seçiminden askı aparatının düzgünlüğüne kadar tüm süreçleri başarı ile tamamlarlar. Böylece klimalara ilk kez güç geldiği andan itibaren klima sahiplerinin konforu yükselir.

 

  • Klima sökümü hizmetleri de genel olarak klima kullanıcıları tarafından gerçekleştirilmeye çalışan servislerden biridir. Klima sökümü sonrasında klimaları farklı odalarda kullanmak isteyen klima kullanıcılarının bu servisi mutlaka profesyonel klima servisi çalışanlarından almaları gerekir. Aksi halde klima üniteleri birbirinden ayrılırken elektrik bağlantıları zarar görebilir, klima gaz basıncı düşebilir, bakır boru tahrip olabilir ve klimalar yeniden kullanılamaz duruma gelebilir.

 

  • Klima tamiri hizmetleri klimaların yeniden verimli bir şekilde kullanılması adına önem taşır. Klima arızaları farklı şekillerde sinyal verebilir. Kimi zaman gürültülü çalışma, kimi zaman su sızdırma kimi zaman ise kötü koku gelme gibi belirtilerle etkisini hissettiren klima arızaları zaman kaybetmeden klima servislerine bildirilmelidir. Konusunda uzman ve klima teknolojilerine hakim klima teknisyenleri; klima tamiri hizmetleri kapsamında klima kullanıcılarına en kaliteli hizmeti sunmaya çalışırlar.

Klima Servisi Hizmetleri Şeffaflık Gerektirir

Klima servisi ihtiyacı olan klima sahiplerini ister istemez bir tedirginlik kaplar. Aldıkları hizmet karşılığında ne kadarlık bir ödeme yapmaları gerektiği konusunda soru işaretleri nedeniyle klima servisi hizmetleri almaktan vazgeçmeleri ihtimali dahi gündeme gelir. Klima servisi seçimleri bu nedenle oldukça önemlidir. Klima teknolojileri hakkında her kullanıcının bilgi sahibi olmasına imkan yoktur; önemli olan klima sahipleri ile servis sağlayıcılar arasında güvene dayalı bir ilişki kurulmasıdır. Güven ilişkisinin kurulması için klima servisi firmalarının hizmetlerinde şeffaflık ilkesini benimsemeleri gerekir. Hangi hizmet sırasında hangi işlemi yaptıklarını anlık olarak klima sahiplerine aktarmaları önemli bir adım olarak kabul görür. Kaliteli hizmet veren ve işlemleri hakkında müşterilerini bilgilendiren firmalar şeffaflık ilkesinin tüm avantajlarını yaşarlar.

Klima Servisi Sonrası Danışmanlık

Klima servislerinin çok az bir kısmı klima servisi hizmetleri sonrası danışmanlık hizmetleri sunar. Klima servisi tamamlandıktan sonra klima sahipleri tarafından ulaşılamayan ve ulaşılsa dahi ilgisiz bir tavır sergileyen firmaların profesyonelliğinden bahsetmek mümkün değildir. Bu nedenle klima servisi talepleri oluşturulmadan önce klima sahiplerinin çok dikkatli seçim yapması gerekir. Şeffaf hizmet ilkesini benimseyen ve hizmet sonrası danışmanlık veren klima servislerini tercih etmek klima sahiplerinin kazanımlarını arttıracaktır.

Tüm bu bilgiler ışığında hangi servisten hizmet alacağınız hususunda kararsız kaldıysanız https://www.komkli.com/klima-servisi/ adresindeki KomKli klima servisi ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.