Kendinize yapacağınız en büyük yatırımlardan biri kitap okumak olabilir. Peki evinize ya da ofisinize yapacağız en büyük yatırımlardan biri ne, hiç düşündünüz mü? Tabii ki çeşit çeşit dekorasyon tasarımlarıyla yaşam alanınızda fark yaratacak, renkleri ile sizi okuduğunuz kitabın içine daldıracak ve kitaplarınızın içindeki hayatlara yuva olacak bir kitaplık.

Kitaplık Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Kitaplık seçimi yaparken modelin derinliğini, yüksekliğini, genişliğini, rengini, raf sayısını ve hangi malzemeden yapıldığını göz önünde bulundurmanız gerekir. Bununla birlikte yerleştireceğiniz odanın genişliğine de dikkat etmelisiniz. Geniş bir alana sahipseniz daha gösterişli ve raf sayısı fazla olan tasarımları seçebilirsiniz. Dar bir alana sahip iseniz, minimal ev tasarımları için kurtarıcı özellikte olan duvara monte edilebilen modelleri seçebilir ya da daha açık renkte, sahip olduğunuz alana uygun boyutta tasarımları tercih edebilirsiniz. Böylelikle ferah bir ortam oluşturmuş olursunuz.

Kitaplık alırken yalnızca kitaplarınız sayısına değil, alacağınız modelin evinizin dekorasyonu ile uyumlu olmasına da dikkat ederseniz, alacağınız model için ayırdığınız alanı, odanın en göz alıcı alıcı yeri haline getirebilirsiniz. Bunun için hem ihtiyaçlarınızı karşılayacak hem de eşsiz tasarımlarıyla evinize şıklığı getirecek kitaplık seçimi yapmanız önemli. Klasik bir ev ya da ofis dekorasyonuna sahip iseniz, siyah ya da kahve tonlarındaki modelleri seçebilirsiniz. Modern dekorasyonunuza daha fazla modernlik katmak isterseniz, modern çizgide hazırlanmış, renkleri ile gün içindeki enerjinize enerji katacak kitaplık modellerini tercih edebilirsiniz. Asimetrik ve zikzak özelliğe sahip tasarımlar en dikkat çeken modern modeller arasında yer alırken kapalı ya da camlı kitaplıklar da oldukça şık bir dekorasyon oluşturmanıza yardımcı oluyor. Kurulumu da oldukça basit olan bu ürünlerin dilediğiniz zaman yerini değiştirebilir ve farklı alanlarda değerlendirebilirsiniz.

Her İhtiyaca Uygun Kitaplık Çeşitleri 

Yaşam alanınıza şıklığı getirecek onlarca çeşit kitaplık ile karşılaşabilir ve seçim yapmakta zorlanabilirsiniz. Bunun için hem dekorasyonunuzu hem de ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurarak seçim yapmalısınız. Çeşitler arasında raflı modeller, hem raflı hem de kapaklı modeller, kapaklı ve çekmeceli modellerden ihtiyacınız olanı seçebilir ve yararlanabilirsiniz.

Raflı Modeller: Her ortama uyum sağlayan raflı kitaplıklar ile şıklığı yakalayabilir, kitaplarınızı dilediğiniz gibi yerleştirebilirsiniz. İsterseniz rengine göre isterseniz türüne göre ya da okuma sırasına göre sıralayabilirsiniz. Tamamen sizin zevkinize bağlı. Raflarını istediğiniz dekor ürünler ile süsleyebilirsiniz. Çeşitli ışıklar, figürler ya da fotoğraflar da dahil tabi! Daha farklı tasarım isterseniz, raflı tasarımların çekmece içeren tasarımlarına da bir göz atabilirsiniz.

Kapaklı Raflı Modeller: Dar bir alana sahipseniz ya da daha fazla alana sahip olmak istiyorsanız, her türlü ihtiyacınıza cevap verecek nitelikte olan çok amaçlı modelleri tercih edebilirsiniz. Kapaklı raflı kitaplıklar gibi çok amaçlı modelleri seçerek kitaplarınızı raflı alana yerleştirir, görünmesini istemediğiniz eşyalarınızı dolaplı alana koyabilirsiniz. Böylelikle birden fazla ihtiyacınıza cevap verecek tasarımlar sayesinde yaşam alanınızdaki dağınıklık hissinin de önüne geçmiş olursunuz.

Ahşap Kitaplıklar ile Daha Samimi Ortamlar 

Suntadan demire, ağaçtan ham keresteye kadar birçok malzemeden üretilen modeller çeşitli renkleriyle sizleri hayallerinizin büyüsünde bırakıyor. Fakat gerek renk çeşitleri gerekse getirdiği sıcak havası sayesinde en çok tercih edilenler ahşap malzemeden yapılanlar oluyor. Ahşap bir kitaplık neredeyse her ortama uyum sağlıyor, yaşam alanlarına zarafet katıyor. Ahşabı diğer malzemelerle birleştirerek kullanabilir ve istediğiniz renge boyayabilirsiniz. Bu yüzden de sıkça tercih edilen bir çeşittir diyebiliriz. Örneğin; metal çerçeveye sahip ahşap bir kitaplık seçiminde bulunabilirsiniz. İstediğiniz renge boyayabilir ve odanızda yer açabilirsiniz.

Siz de doğallığın ve şıklığın çeşit çeşit tasarımlarda buluştuğu hem zevkinize hitap edecek hem de ihtiyaçlarınızı karşılayacak kaliteli modeller için Koçtaş web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Bütçenize uygun kitaplık fiyatları ile tanışabilir ve Koçtaş güvencesiyle sepetinize ekleyebilirsiniz.