Üreticilerin ürünlerini sağlıklı bir şekilde muhafaza edebilmesi ve bunu müşterilerine gösterişli bir şekilde sunması için kilitli poşet  tavsiye edilmektedir. Kilitli poşetin diğer bir adıyla kilitli torbanın avantajlarından bazıları ürünlerinize doğal ve şık bir görüntü katmasıdır. Kilitli poşetlerin gelişmiş ürünleri arasında ise baskılı doypack ve kraft pencereli doypack yer almaktadır. Bu ürünlerin farkı ise daha iyi kalitede muhafaza etmesi, ambalajın diğer ürünlere göre daha kalın olması ve ayakta durabilebilmesi gibi özellikleri olmasıdır. Bu ambalaj ürünleri paketlenecek ürüne göre değişiklik göstermektedir. Özelliklede kuru gıdalarda müşteri, ürünü görmek istemektedir. Buna çözüm olarakta ürünlerin orta kısmında ki pencereli modeller ile ürünler rahatlıkla görebilmektedir ve ürünün satın alma oranında ciddi bir artış göstermektedir.

Kilitli Poşetin Avantajları Nelerdir?

  • Ürünleri daha iyi muhafa etmekte ve ürünü korumaktadır. Kullanılan malzemeler açısından bu ambalajlar ürüne kesinlikle zarar vermemekle birlikte ürünleri en iyi şekilde korumaktadır.
  • Ürünler doğal ve şık bir ambalaj ile müşteriye sunmaktadır. Ürünün kaliteli görünmesinin yanında ambalajında şık olması elbette ürünlerin pazarlanmasında etkili olacaktır.
  • Poşetlerin ağzına kilit uygulanabilir. Bu da müşteriye ürünü rahatlıkla tüketmesine, taze kalmasına imkan vermektedir. Özellikle kuruyemiş, bitki; bitki çayları, kuşyemi, kahve, baharat, şekerler ve kuru gıdalar için rahatlıkla kullanılabilir. Gıdalarda kullanıldığı gibi gıda dışı ürünlerde de rahatlıkla kullanılmaktadır.
  • Diğer bir özelliği ise yukardaki gelişmiş ürünlerden olan basklı doypack ve kraft pencereli doypack ambajlama sistemlerinde, ürünlerin ayakta durabilme özelliğidir. Pazarlama yönünden konuyu ele alırsak raflardaki ürünlerin müşterilerinin dikkatini çekebilmesi için önemli bir unsurdur.
  • Ambalajlarda istenilen şekil ve düzenleme yapılabilir; ambalajın köşelerine oval bir rütuş vermek, askı deliğin uygulanması, mat malzemelerin kullanılması, istenilen şık bir tasarımın uygulanabilmesi gibi.

En çok kullanılan ambalaj ürünleri arasında yer alan kilitli torbanın bu özelliklerinden dolayı ön plana çıkmaktadır. Satışını yaptığınız ürünün özelliklerine göre ürün ambaj tasarımı yapılması gerekmektedir. Genel olarak satışa sunacağınız ürüne göre istenilen ve etkili bir pazarlama için esnek tasarım ile kilitli poşet kullanmalısınız. Şuna emin olmalısınız ki bu ürünler sizi ön plana çıkaracaktır ve daha kazançlı olacaksınız.

Kilitli Poşetin, Kilitli Torbanın Fiyatları Nelerdir?

Kilitli torba fiyatları ambalajın özelliklerine göre değişmektedir. Bu faktörler ise ürüne uygulanacak baskının, ayakta durabilmesi, ambalajın kalitesi, uzun süre koruma özelliği bakımından değişmektedir. Normal kilitli poşetli, baskılı doypack ve kraft pencereli doypack gibi ürünlerin özelliklerine göre değerlendirildiği için herbirinin fiyatları değişiklik göstermektedir.

Kaynak: http://eskaambalaj.com/urunler/kilitli-poset/