Dünyanın ve ülkemizin gündemi her geçen gün büyük bir hızla değişirken bazı konuların bu gündem içinde yok olmaması gerekiyor. Çocuk eğitimi ve gelişimi ise ihmal edilmemesi gereken konuların başında geliyor. Dış dünyanın zor koşulları ne olursa olsun ailelerin çocuklarının mutluluğuna yaptıkları yatırımı ihmal etmemeleri, çocuklara yönelik markalarınsa düzenledikleri çocuk etkinlikleri ve iletişim planlarına belki her zamankinden daha fazla ihtimam göstermeleri büyük önem taşıyor. Bu noktada çocuklara yönelik markaların etkinlik planlamada ihtiyaç duydukları yardıma Kids Marketing gurusu olarak bilinen Ali Gürak destek oluyor.

ali-gurak-kimdir

1968 yılında dünyaya gelen Ali Gürak’ın Kids Marketing konusunda 25 yıllık tecrübesi bulunuyor. Kendisi de bir baba olan Ali Gürak, tecrübesini markaların tüm etkinliklerine büyük bir beceriyle aktarıyor. Hayal gücünü harekete geçiren ve daha önce kimse tarafından uygulanmamış fikirleri uygulamaya geçirmeyi amaçlayan Gürak, çocukların hem eğlenebilecekleri hem de eğlenirken öğrenebilecekleri etkinlikler planlama konusunda Türkiye’deki en başarılı isim olarak biliniyor.

Ali Gürak’ın kurucusu olduğu AG Event bünyesinde görev alan çalışanların da pedagoji eğitimine tabii tutulmaları, Gürak’ın çocuk gelişimine verdiği önemi gözler önüne seriyor. Bu özen, ailelerin de düzenlenen etkinliklere çocuklarını gönül rahatlığı ile getirmelerini sağlıyor. Etkinlikler öncelikle çocukların etkisini çekecek şekilde düzenliyor. Çocukların ilgisinin yetişkinlerden daha kolay dağılıyor olması çocuk etkinliği planlamanın ne kadar çok özen ve emek istediğini gösteriyor.

Ali Gürak, düzenlediği etkinliklerde hikaye anlatımının önemine vurgu yapıyor. Hikâye anlatımının çocuk gelişimindeki pozitif etkisinin oldukça büyük olduğunu düşünen Gürak, Dünyadaki en önemli çocuk etkinliklerinin de bir hikâye etrafında örüldüğüne vurgu yaparak marka mesajlarının bir hikâye aracılığıyla çocuklara iletilmesi gerektiğini savunuyor ve düzenlediği etkinliklerde teknolojinin gelişmelerinden de mutlaka faydalanıyor.

Ali Gürak, etkinliklerde çocukların oyun isteğini ailelerin güvenlik ihtiyaçları ile harmanlayarak ortaya koyuyor. Çocuk gelişiminde hikâyenin, eğlencenin, uyumun ve öğrenmenin bir araya getirilmesi gerektiğini düşünen Gürak, düzenlediği etkinliklerde fiziksel aktiviteye dayanan oyunlarla da çocukların ilgisini çekmeyi ve markaların mesajını yaymayı amaçlıyor. Ali Gürak alanındaki tecrübeleri Marketing Türkiye’deki yazıları ile de takipçilerine aktarıyor.