Kış mevsimi yaklaşırken bir yandan da içimiz kıpır kıpır olmaya başladı bile. Yazın deniz-kum-güneş üçlemesi tatillerini geride bırakmış olabiliriz ancak kış tatilleri de kapıda. Karların üzerinde bir kar prensesi gibi süzüleceğimiz günler için sizler de heyecanlı mısınız?

Kayak yaparken elbette önceliğimiz üşümemek ve rahat hareket etmek ancak bunları yaparken şık görünmek kayak kıyafetleri ile mümkün mü? Yoksa kaderimize razı olmalı ve sadece rahatlıktan tatmin mi olmalıyız?

Berfuğ Kıran’ın tasarımlarıyla kayak yaparken bile şık görünmek mümkün. Siz yeter ki ne istediğinize karar verin!

Kayak Yaparken Şık Görünmenin Altın Kuralları

Kayak pantolonu, kayak tulumu dendiği zaman akıllara neredeyse birkaç beden büyükmüş gibi görünen tulumlar, pantolonlar gelir. Halbuki yeni tasarımlara göz attığınız zaman günlük giydiğimiz tulumlardan, pantolonlardan bir farkı olmadığını görebilirsiniz. Üstelik tek tip de giyinmek zorunda değiliz. Pantolonlar ve tulumlar arasında renk çeşitliliği yanı sıra kumaş çeşitliliği de bulunmakta. Bu sayede kendi tarzımızı kayak takımı üzerinde de konuşturabiliriz.

Kayak kıyafetleri kadar kullanacağımız aksesuarlar da kayak stilimizi oluşturmak için önemlidir. Kullanacağınız kıyafetlerle uyumlu sizi üşütmeyecek kar botları kış tatilleri için inanılmaz bir yatırım olacaktır. Öte yandan gözlerinizi kar yansımasından koruyacak güneş gözlükleri muhakkak bavulunuzda yer almalıdır. Güneş olmadığı zaman bile gözlüklerinizi takmayı ihmal etmemelisiniz.

En az tulumlar ve pantolonlar kadar sizi sıcak tutacak bir diğer şey de kar montlarıdır. İçi elyafla doldurulmuş, şişme, puf montlar da kar kombinlerinin vazgeçilmezidir. Artık şişme montlar içerisinde o kadar çok çeşit var ki zevkinize göre bulamamanız imkansız.

Kayak Kıyafetlerinde Renk Seçimi

Bembeyaz karların üzerinde aslında çoğu renk çok güzel duruyor ancak bazı renklerin daha güzel durduğunu söylemek mümkün. Mesela beyaz kıyafetler karın yansımasıyla daha parlak gözüküyor. Kayak kıyafetlerinde bu yüzden sıklıkla kullanılan bir renk.

Kırmızı ve siyah renkler de beyaz üzerinde yarattığı zıt etkiyle kayak kıyafetlerinde sık tercih edilen gösterişli renklerden. Öte yandan fosforlu renklerin de karlarla uyum içerisinde gözüktüğünü söyleyebiliriz. Soft, pastel renklerdense bu tip dikkat çekici renklerin kayak kıyafetleri içerisinde daha çok kullanıldığını söyleyebiliriz. Bu canlı renklerden hangisi sizin stilinize daha uygunsa kayak kıyafetlerinde de onu kullanabilirsiniz.