Site tanıtımları

Karton Bardakları Farklı Değerlendirebileceğiniz 5 Durum

Yazar: Çağrı

Ofislerde en çok kullanılan malzemeler arasında karton bardaklar da yer alıyor. Yaratıcılığına güvenen ofis çalışanları ise bardakları sadece su, çay ve kahve içmek için kullanmıyor. Aslında küçük değişiklikler ile siz de karton bardakları farklı şekillerde değerlendirebilirsiniz. Birkaç ilginç fikri sizinle paylaşıyoruz.

1- Işık Gözünüzü Alıyorsa Bir Bardak Yeterli

Çalışma masanızdaki lambanın ışığı gözünüzü alıyorsa, lamba ile temas etmeyecek şekilde üzerine bir karton bardak yerleştirebilirsiniz. Çok kalın olmayan karton bardak daha loş ve gözü yormayan bir ışık elde etmenizi sağlar. Pet bardakları kullanmanızın sakıncalı olduğunu belirtelim. Plastik bardak lambanın sıcaklığından eriyebilir.

2- Aradığınız Renkteki Kalemi Hemen Bulun

Eğer renkli kalem kullanıyorsanız kalemliğinizde çok sayıda kalem var demektir. Aradığınız rengi bulmak için tüm kalemlere göz gezdirmek durumunda mı kalıyorsunuz? O halde bir karton kutu içerisine karton bardakları yan yana dizin. Her bir bardağa farklı renkteki kalemleri yerleştirin. Bu sayede hem aradığınız kalemi hemen bulabilir, hem de daha düzenli bir kalemlik görünümüne sahip olursunuz.

3- Kartvizitleri Bir Arada Tutmak Zor Değil

İş yaşamında çok sayıda kartvizit alıp verirsiniz. Hem aldığınız kartvizitleri hem de kendi kartvizitlerinizi düzenli tutmanın yolu aslında çok basit. Geniş karton bardaklar bu iş için biçilmiş kaftan. Hafifçe bastırarak yassılaştırmanız halinde, çalışma masanızda ideal bir kartvizitlik alan yaratmış olursunuz. Resimde gördüğünüz gibi telefon tutucu olarak kullanan çılgınlarda var elbette.

4- Ivır Zıvırlar Çekmecenizde Dağınıklık Yaratmasın

Ofisteki çekmecenizi açtığınızda çok sayıda minik ebatlarda obje ile karşılaşıyorsanız düzenleme vakti gelmiş demektir. Ağrı kesici ilaç, arşiv dolabının anahtarı, yara bandı, sakız ve daha onlarca küçük objeyi, çekmecenize koyacağınız bir karton bardağın içerisine yerleştirebilirsiniz. Çekmecenin bir anda çok daha derli toplu bir görünüme bürüneceğini hemen fark edebilirsiniz.

5- Küçük Post-İtler Sürekli Kaybolur

Ayraç olarak da kullanılan minik ebatlardaki post itler lazım olduğunda dakikalarca aramak zorunda kalabilirsiniz. Oysa karton bardak küçük post itler için harika bir kutu olabiliyor. Ataç, raptiye gibi malzemeleri de karton bardağa koyabilir, düzenli bir çalışma alanı yaratabilirsiniz. Unutmayın, aradığınız malzemeyi hemen bulmak, konsantrasyonunuzun devamı açısından çok önemli.

 

Yazar hakkında

Çağrı

Ekim 87'den bu yana nefes alıp veren bir beşer. Çokça şaşar.

Yorum bırak

9 yorum

  • Karton bardak ile kalemlik yapma fikri aklıma yattı. (2. görseldeki kalemlik) Bu karton bardaklar arasında boşluk olmaması için yapıştırıcı kullanmak daha mantıklı geliyor. Eğer unutmazsam yaptığım kalemliğin fotosunu buradan size gösteririm.

  • Şu 3 numaralı resimdeki karton bardak üreticisi her kimse kesin köşe olmuştur 🙂 Türkiye’nin her şehrinde her ilçesinde satılıyor 🙂 Çay ve kahve için farklı renkte karton bardaklar kullanıyoruz. Sizlere de öneririm. 3 numara iştahı kapıyor 🙂

  • Kağıt bardak aynı zamanda hoparlör olarak kullanılabiliyor. Kağıt bardağın tabanını kablo geçecek kadar küçük bir delik açın ve kulak içi kulaklığı bardağın içine sokun. Kağıt bardak bir nevi kolon gibi ses verecektir. 🙂

  • Bizim ofiste kağıt bardak sadece çay, kahve içmek için kullanılıyor. Konuda belirtilenleri yapmak istesek bile zamanımız yok 🙂 Kişisel kullanımlar için değişik kalemlikler yapılabilir. İş motivasyonu arttırması mümkün olsa da her iş yerinde maalesef mümkün olmuyor.