Dün sabah saatlerinde evde ders çalışırken yanık bir ses duydum. Ses öylesine tanıdık geliyordu ki ilkten çözemedim ama sonradan kavradım. Bu ses 7. sınıfa henüz geçmiş olan kardeşim Nedim Can’ın sesiydi. “Taze, sıcaaaaağğk simit! Çıtır simiiiit!” Düşündüm tabi haliyle “Noluyo lan” efektini iliklerime kadar hissederek. Baktım bizim birader Nedim simit satmaya başlamış. Bana şakayla karışık takılmıştı “Abi, simit satacağım ben arkadaşımla” demişti. Arkadaşı daha önceden de simit satıyordu. Neyse ben zannettim şaka yapıyor çünkü kendisi öyle çok girişken biri değildir.

   Sabah bir de baktım Nedim, ben öncesinden ona kızmıştım başka bir sebepten ötürü ama baktım ki bir şeyler yapmaya çalışıyor. Elinin ekmek tutması ve bu yaştan bu derece kararlı olması ile kendini bana affettirdi. Bizim aileden bir adam çıkacaksa herhalde o da Nedim olur. Düşünün ben bile olmam o bir adama ama o olur 🙂 Şaka tabi, diğer kardeşim Oğuz, diğer kardeşim Damla da gayet nitelikli insanlardır ama Nedim’in bu düşüncesi ve faaliyeti kayda değer bir olay. Bir de 30 simidi öğlene kadar satmış bitirmiş. Yemiş de olabilir ondan beklerim 😀 Şakası bir yana o simitleri sattığında yüzündeki “Başardım” edası hayranlık uyandırıcıydı. Adeta bana “Lavuk, sen de para kazansana” diyordu 😀 Parasını da internet cafede bir güzel yemiş. Eee abisinin kardeşi biz de atari salonlarının müdavimiydik bir zamanlar. Tekken, Street Fighter, Soccer 96 vs. oyunlarla gündüzü bitirir de gece de açık olsa derdik.

 

Yazının lezzeti şudur hanımlar-beyler: Adam çalışıyor kazanıyor, size ne 🙂 Ayrıca bana ne. Ee ama senin kardeşin derseniz de bize ne ya 🙂