Yeminli Tercüme Nedir

Noter yeminli tercümanların yapmış olduğu tercümeye yeminli tercüme adı verilir. Yeminli tercümanlar, yasal belgelerin tercümesini yapmak ve yaptıkları bu çevirilerin altına kaşe basmak üzere noter tarafından yetkilendirilmiş tercümanlardır. Yeminli tercümanların sağlamış olduğu yeminli tercüme hizmeti dahilinde olan belgeler, yetkili merciler tarafından resmi statüye sahip kabul edilir.

Küreselleşen dünyanın temelinde ticaret ve bürokrasi yatar. Farklı dil ve kültürler arasındaki bu ticaret ve bürokrasi etkileşimini sağlama görevi de güvenilirlikleri ve yetkinlikleri noter huzurunda resmiyet kazanmış olan yeminli tercümanlardır. Kaliteli ve nitelikli yeminli tercümenin adresi: Çevirimvar Online Tercüme Bürosu

Yeminli Tercüman Kimdir?

Yeminli tercümanlar, Mütercim-Tercümanlık ve Dil bilimleri gibi alanlarda lisans eğitimlerini tamamlamış, yurt dışında eğitim almış veya yurt dışında uzun süre ikamet etmiş kişilerden seçilir. Dil konusundaki bilgilerini ve yetkinliklerini noter huzurunda kanıtlamış olan yeminli tercümanlar, profesyonel olarak yeminli tercümanlık hizmeti verirler. Türkiye’nin ilk ve tek ISO 9001 kalite sertifikasına sahip online tercüme bürosu olan Çevirimvar Online Tercüme Bürosu, nitelikli ve alanında uzman kadrosuyla yeminli tercüme alanında yüksek hizmet kalitesini garanti etmektedir.

Profesyonel Çeviri

Profesyonel Çeviri

Yeminli Tercüme Hizmeti

Normal tercümenin aksine, yeminli tercümede çevrilmiş olan metin yeminli tercüman tarafından imzalanmış ve kaşelenmiştir. Yani tercümesini yaptırmış olduğunuz belge resmî bir hüviyet kazanmıştır. Bir belgenin üzerinde yeminli tercümanın imza ve kaşesinin bulunması, bu belgenin yetkili resmi bir kişi tarafından aslına uygun ve doğru bir şekilde tercüme edilmiş olduğunu gösterir.

Yeminli tercüme hizmeti, genellikle resmî belgelerin çevirisinde ihtiyaç duyulan bir çeviri türüdür. Devlet daireleri, üniversiteler, noterler, konsolosluklar ve bankalar gibi birçok kurum ve kuruluş noter yeminli tercüme talep eder. Mahkeme kararları, sözleşmeler, ikametgah belgeleri, firma kuruluş belgeleri ve yurtdışı eğitimi için gerekli olan akademik belgeler gibi birçok resmî belgenin çevirisi de yine yeminli tercümenin kapsamındadır.

Çevirimvar  YeminliTercüme Bürosu

Çevirimvar Yeminli Tercüme Bürosu

Yeminli Tercüme Hizmetinde Kalite

Yeminli tercümeye genellikle resmî belgelerin çevirisinde ihtiyaç duyulduğu için, bu tür belgelerin hatasız bir şekilde tercüme edilmesi hayati bir önem taşır. Yeminli tercüme hizmeti verecek tercümanların ilgili mevzuat ve terminolojiye hakim olması, çoklu iş tanımlarını önceliklendirebilmesi ve iş teslim tarihlerine riayet göstermesi gerekir. Orijinal metinde yer alan tarih, meblağ ve istatistiklerin doğruluğundan emin olunması ve kişisel bilgilerin gizli tutulması da yeminli tercüme hizmetinde çok önemlidir.

Çevirimvar Online Tercüme Bürosu’nun tecrübeli, yetkin ve noter tarafından yetkilendirilmiş yeminli tercüman kadrosu, detay odaklı çalışmayı ve müşteri memnuniyetini kendisine ilke edinmiştir. Yeminli tercüme siparişinizi yeminli tercüman tarafından imzalanmış ve kaşelenmiş bir şekilde e-posta olarak teslim alabilirsiniz. Aksi belirtilmedikçe bu yeminli çeviri belgesinin çıktısını alıp resmî olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca isteğiniz doğrultusunda yeminli tercüme belgenizi posta adresinizden ıslak imzalı bir şekilde de teslim alabilirsiniz.