Kadın giyimde yaz aylarında en çok tercih edilen parçalar, rahat ve şık kombinlerin vazgeçilmezi şort ve t-shirt, buna ek olarak elbiseler de rengarenk enerjisiyle her zaman ön planda. Giyim alışverişinde seçim yaparken, belli özelliklere dikkat etmekse hayat kurtarıcı olabilir. Bazen bir kumaş türü, bazen yaka tipi, bazen bir konsept, harika bir tarz yaratmayı sağlayabilir. Kadın şort, t-shirt ve elbise satın alırken nelere dikkat edilmeli?

Elbise Seçiminde Konsept Önemli

Kadın elbise modelleri, en çok tercih edilen parçalar içinde bulunuyor. Hemen her tarza hitap eden elbise seçeneklerini tercih etmek mümkün. Bununla birlikte elbiselerde tarzı belirleyen en önemli kriter kullanım alanı. Elbise modelleri içinde toplantıların yanı sıra günlük yaşamda kullanılabilecek geniş bir tarz arayanlar için bluzan elbiseler popüler. Bununla birlikte tube elbiseler, vücudu saran dar konseptiyle göz alıyor. Jile elbise modelleri, zamansız tarzın önemli bir parçası olurken, a-line elbiseler her vücut tarzıyla uyumlu. Toplantıya uygun, düğün ve nişan gibi davetlere uygun ya da günlük yaşamda kullanım için, birbirinden güzel elbiseler tercih edilebilir.

T-Shirt Satın Alırken Bunlara Dikkat

Dört mevsimin favori parçası olan t-shirt, gardıroplarda bir kurtarıcı olarak öne çıkıyor. Hem gömlek ya da pantolon, şort gibi parçalarla uyumlu kombinler sunması hem de tek başına tercih edilebilmesi t-shirt modellerini öne çıkaranlardan. Kadın t-shirt seçeneklerinde ilk dikkat edilecek şeylerden biri ise kumaşı. Kumaşın kaliteli olması, t-shirt’lerin uzun ömürlü olmasını sağlamasının yanı sıra sağlık ve konfor açısından da önemli. Nefes alan yapıda kumaşlar, cildin terlememesini sağlar. Bununla birlikte esnek kumaş formu, hareket kabiliyetini kısıtlamaması adına tercih ediliyor. Spor için tercih edilebilecek t-shirt ile, günlük planlar için tercih edilebilecek modeller farklı olabilir.

Hem Klasik, Hem Spor Şortlar

Kadın şort modelleri, hem konforlu hem de rahat hissetmek isteyenlere hitap eden parçalar. Yenilikçi tarzıyla öne çıkan şort modellerinde, son dönemde mom fit modeller öne çıkıyor. Yüksek bel formu ile öne çıkan bu modellerin en önemli yanı hem topuklu ayakkabı gibi parçalarla, hem de spor ayakkabı gibi rahat modellerle uyumlu olması. Mom fit modellerin yanı sıra, kadın şortlarda şort etek tarzı zamansız şıklığın bir simgesi. Desenli şortların yanı sıra keten şortlar, logolu şortlar ve farklı tarzda ürünlerle yaz aylarında istenen şık ve rahat tarzı yakalamak mümkün.

Kadın şort modellerinin yanı sıra t-shirt ve elbise gibi önemli parçalarda gerek kumaş kalitesi gerek de uzun yıllar kullanılabilecek kaliteli bir yapı için, GAP modelleri tercih edilebilir. GAP kadın şort ve elbise modelleri için markanın online satış mağazasını ziyaret edebilirsiniz.