Mim

İşte çalışmadığım çalışma masam! {Mim}

Yazar: Çağrı

Merhabalar efendim,

Burak Alhas‘ın başlattığı bu ilginç mim sonunda bana da uğradı. Bir yandan neden kimse beni mimlemiyor diye düşünürken bir yandan da tema sorunları ve değişimle uğraştığım için “Aman kimse mimlemesin” diyordum ama ilk seçenek gerçekleşti ve Hakkı Gürkan Tüçel kardeşim beni mimledi. Öncelikle belirtmek isterim ki genelde oturma odamızda bulunan yemek masamızda ya da koltuktayken kucağımda kullanıyorum bilgisayarımı. Bir gün eşimle gidip IKEA’dan çalışma masası, kitaplıklar ve iki adet yönetici koltuğu aldık. Şimdilerde sık sık olmasa da eskisine göre daha yoğun olarak çalışma masamı ve koltuğumu kullanıyorum.

Suskumru çalışma masam (1)

Masam IKEA malı olduğu için ayaklarının sabitlenmesi konusunda büyük problem yaşıyorum ama yine de kendimi bu odada ofisimde gibi hissediyorum. Yönetici koltuğum da geriye doğru yatıyor olsaydı çok keyifli olacaktı ama ne yazık ki sadece yükselip alçalabiliyor. Masamda gördüğünüz üzere bir düzen hakim. Genelde böyle olur, düzenliyimdir ama ara ara düzensizliğin koridorlarında dolaştığım da olur. Masamda sol tarafta Tamindir tarafından gönderilen notluk, kupa ve bardak altlığı mevcut.

Suskumru çalışma masam (2)

Mümkün olduğu kadar sade bir yaşam benim için en mantıklı şey olduğundan aynı sadeliğe masamda da şahit olabilirsiniz. Zaten ortalama 65-70 yıl sürecek bir ömür için bir sürü gereksiz ayrıntı neden diye düşünüyorum. Bu arada mimi devam ettirmek gerekiyor sanırım ve bir çok blog yazarı mime cevap yazmış bile. Ben de bu noktada takip listeme bir göz atıyorum ve aşağıdaki isimleri mimliyorum.

Sezer Safa Paksu M. Serdar Kuzuloğlu Hamza Şamlıoğlu

Yazar hakkında

Çağrı

Ekim 87'den bu yana nefes alıp veren bir beşer. Çokça şaşar.

Yorum bırak

12 yorum

 • Merhaba. Az önce usluer. net’ten geliyorum. Daha öncesinde Enesilhan. net’i okuyordum. Enesilhan’ı nereden mi buldum? turkmustafa. com’dan.

  Anlayacağınız uzaklardan geldim. Şöyle bloğun bir köşesine kıvrılasım var. Bu mim muhabbetini hem çok eğlenceli hem de çok başarılı buldum. Sizin makaleniz de bir okadar keyifliydi.

  suskumru ile tanıştığıma memnun oldum. İyi bloglar dilerim

  • Merhaba, hepsi benim de takip edip konuştuğum blog yazarları. Dolayısıyla çok ortak bir paydada buluşuyoruz. Mehmetcabar.com’u da okuyorsunuzdur mutlaka çünkü ben de sizi oradan buldum 🙂 Misafir yazarlık kısmından… Buyurun kıvrılın efendim, dükkan sizin. Evet mimler her zaman olmasa da genel kapsamda oldukça eğlenceli ve birbirimizin hayatına şöyle kaçamak bakışlar atmak için ideal. Güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim. Ben de sizi takibe aldım 🙂

 • Mime cevap verdiğin için öncelikle teşekkürler. Yönetici koltuğun rahat, konforlu görünüyor. Bende alacağım şunlarda bir tane 🙂

 • Tam tahmin ettiğim gibi, ne eksik ne fazla 😀
  Sadelik sana yakışıyor abi. Bu arada yeni tema da hayırlı olsun (: