Merhabalar efendim,

Burak Alhas‘ın başlattığı bu ilginç mim sonunda bana da uğradı. Bir yandan neden kimse beni mimlemiyor diye düşünürken bir yandan da tema sorunları ve değişimle uğraştığım için “Aman kimse mimlemesin” diyordum ama ilk seçenek gerçekleşti ve Hakkı Gürkan Tüçel kardeşim beni mimledi. Öncelikle belirtmek isterim ki genelde oturma odamızda bulunan yemek masamızda ya da koltuktayken kucağımda kullanıyorum bilgisayarımı. Bir gün eşimle gidip IKEA’dan çalışma masası, kitaplıklar ve iki adet yönetici koltuğu aldık. Şimdilerde sık sık olmasa da eskisine göre daha yoğun olarak çalışma masamı ve koltuğumu kullanıyorum.

Suskumru çalışma masam (1)

Masam IKEA malı olduğu için ayaklarının sabitlenmesi konusunda büyük problem yaşıyorum ama yine de kendimi bu odada ofisimde gibi hissediyorum. Yönetici koltuğum da geriye doğru yatıyor olsaydı çok keyifli olacaktı ama ne yazık ki sadece yükselip alçalabiliyor. Masamda gördüğünüz üzere bir düzen hakim. Genelde böyle olur, düzenliyimdir ama ara ara düzensizliğin koridorlarında dolaştığım da olur. Masamda sol tarafta Tamindir tarafından gönderilen notluk, kupa ve bardak altlığı mevcut.

Suskumru çalışma masam (2)

Mümkün olduğu kadar sade bir yaşam benim için en mantıklı şey olduğundan aynı sadeliğe masamda da şahit olabilirsiniz. Zaten ortalama 65-70 yıl sürecek bir ömür için bir sürü gereksiz ayrıntı neden diye düşünüyorum. Bu arada mimi devam ettirmek gerekiyor sanırım ve bir çok blog yazarı mime cevap yazmış bile. Ben de bu noktada takip listeme bir göz atıyorum ve aşağıdaki isimleri mimliyorum.

Sezer Safa Paksu M. Serdar Kuzuloğlu Hamza Şamlıoğlu