Bir işletmenin, müşteriler gözünde daha şık görünebilmesi için çeşitli seçenekler olduğunu biliyorsunuz. Tabelanız, vitrininiz, dış tasarımınız, tenteniz,  -hatta mafsallı tente daha uygundur.- ve varsa dışarıda bulunan tanıtıcı ve müşteri çekici materyalleriniz sizi ve işletmenizi daha başarılı kılacak detaylardır. Bunlara kısaca değinelim.

İşletme tabelası nasıl olmalı?

İşletmenizin tabelası, karman çorman renkleri bir arada bulundurmamalı. Mümkün olabildiğince sade, anlaşılır ve verilmek istenen mesajı net verir nitelikte olmalı. Bir müşteri ilk bakışta işletmenin faaliyet alanını anlayabilmeli. Tabelanız mümkün olduğunca görünür bir yerde konumlandırılmalı.

İşletme vitrini nasıl olmalı?

Vitrin, müşterinin ilk bakacağı ve satın alma kararını ilk etkileyecek unsurdur. Dolayısıyla işletmenin vitrini, sattığınız ürün ve hizmetleri içermeli; vitrindeki unsurlar birbiri içine geçmiş olmamalıdır. Ayrıca temiz bir vitrin her zaman müşteride güven uyandırır.

İşletmenin dış tasarımı nasıl olmalı?

Müşterinin ilk gözüne çarpan tabela ve vitrinden sonra en önemli unsur dış tasarımdır. İşletme dışının tasarımında da sadelikten yana olmalısınız. Basit her zaman iyidir. Dış tasarımda kullanılacak akıl karıştırıcı eşya ya da tasarımlar satın alma sürecini uzatabilir ya da müşterinin satın almadan tamamen vazgeçmesine neden olabilir. Net ve müşterinin aklındaki soru işaretlerini giderir bir tasarımınız olmalı.

İşletmenizin tentesi nasıl olmalı? Mafsallı tente iyi mi?

Dış tasarım unsurları arasında yer alsa da tenteler mutlaka ayrı bir başlık altında değerlendirilmesi gereken tasarım unsurlarıdır. Çeşitli mevsim koşullarına göre güneşten, yağmurdan ya da kardan koruma özelliği olan tenteler son derece dikkatli seçilmeli ve bu noktada masraftan kaçınılmamalıdır. Ucuza aldığınız için sevineceğiniz tentelerin kısa bir zaman içerisinde deforme olması sonucu bir daha tente satın almak zorunda kalabilirsiniz. Tente seçerken yine her zamanki gibi sadelikten yana olmanızı öneririm. Daha çok küçük ve orta büyüklükteki işletmeler  tarafından tercih edilen mafsallı tente seçenekleri bütçe dostu olmasının yanısıra dayanıklılıkları ile de bilinirler. Çeşitli özelleştirme seçenekleri ile de bilinen bu tip tenteler; renk, desen ve ölçü gibi seçeneklere sahiptir ve dilerseniz işletmenizin logosunu ya da sloganını da üzerine bastırma şansınız vardır. Hatta bu tip tenteleri evlerinizde dahi kullanabilirsiniz.

Bu noktada hepimizin aklına peki bu mafsallı tenteleri kaliteli ve uygun fiyata nereden alacağız sorusu geliyor. Bu alanda faaliyet gösteren birçok tente firması mevcut ancak alanında uzman montaj ekibi ile sizi büyük bir dertten kurtaracak olan Velioğlu Tente rakiplerinden bir adım önde. Velioğlu Tente’nin internet sitesine gitmek için üstteki mafsallı tente linkine tıklayabilir ya da aşağıdaki Facebook sayfasından da kendilerine ulaşabilirsiniz.

https://www.facebook.com/velioglutente – Mafsallı Tente ve diğer tente seçenekleri ile hizmetinizde

İşletmenin diğer dış tasarım unsurları nasıl olmalı?

Müşterilerin gözünde güvenilir işletme imajını kurmak ve koruyup güçlendirmek için diğer işletme dışı tasarım unsurlarında da mutlaka sadelik esas olmalı. Logonuzun ve tabelanızın hatta işletmenizin renklerine uygun olarak konumlandırılan dış tasarım materyalleri her zaman uyumlu ve ne istediğini bilen bir marka imajı verecektir. İşletmenizin faaliyet alanına göre çeşitli materyalleri kullanmanız elbette gerekli ama neyin nerede olduğunun anlaşılmadığı bir tasarım yapmak kafa karıştırıcı olacaktır.

İşletmenizin açılış sürecine kadar tüm bu detayları ince eleyip sık dokuyarak karar vermelisiniz. Ana özet olarak; işletmenizin ne yaptığını, hangi ürün ya da hizmetleri sattığını net belli etmeli, mümkün olduğunca sade olmalı ve tabelanızda hatta mafsallı tentenizde logonuz ve sloganınıza yer vermelisiniz.