Beğendiklerim

İş Bankasından alkışlanacak proje

Yazar: Çağrı

Ülkemizin ve ulusumuzun geleceği olarak gördüğümüz çocuklarımıza okuma alışkanlığı kazandırabilmek adına yapmadık şey bırakmadık. Hepimiz uğraştık mı; uğraşmadık ama bir çokları elinden geleni yaptı. Neticede daha fazla okuyan çocuklar her zaman kendilerine yanlış gelen şeyleri sorgulayabilecek ve daha iyisinin elde edilmesi adına bir çalışma yapabilecekler. Bu düşüncenin haklı bilincinde olanlardan biri de ülkemizde yıllardır faaliyet gösteren İş Bankası oldu. Ben bankaları pek sevmem, kapitalist düzenin neferleridir çünkü. Ancak bu hareket ve proje kesinlikle alkışı hak ediyor. Geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl da karnesini alarak İş Bankası şubelerine gelen 1 Milyon öğrenciye kitap hediye edilecek.

Kitap, ünlü yazarımız ve benim gibi Adapazarlı olan Sait Faik’ten Çocuklara Hikâyeler adlı kitabı bu yılın hediyesi. Merak edenler için 2007-2008 eğitim sezonundan bu yana kampanya devam ediyor.

Yazar hakkında

Çağrı

Ekim 87'den bu yana nefes alıp veren bir beşer. Çokça şaşar.

Yorum bırak

2 yorum

  • Cidden çok güzel, ben de beğendim. Toplumumuzun koyun olmaması, bir şeyleri araştırıp, okuyup, öğrenip öyle kabul etmemesi ya da kabul etmesi; milletim adına en büyük temennim. Çünkü okuyup araştırmanın körüklemesi ve insanın benliğinde bir fikir oluşturma isteğine en güzel örnek kitap oluyor. O yüzden kitaplarda bizim için birer CAN oluyorlar. Umarım bu ve buna benzeri kitap projelerini önümüzdeki zamanlarda daha iyi bir şekilde görmeye devam ederiz.