Yıllarca kirada oturup da ev sahibi olmayı dört gözle beklemeyen insan sayısı yok denecek kadar azdır. Kimine göre “Başını sokacak kadar olsa yeter.” kimine göre ise “Giyinme odası olmadan olmaz.” Gelir, birikmiş para, sosyal statü gibi bütün kavramları bir kenara bırakırsak, hemen herkes bir evi olsun diye hayal kurar. Kimisi kendi müstakil evini inşa etmek için kullanır bu şansını, kimisi de bir uğraşmak istemez ve müteahhitten ya da emlakçıdan alır anahtarını. Peki bu aşamada bir evin kaça mal olduğunu düşündünüz mü? Düşünen ama tutarlı bir sonuç bulamayanlar için güzel bir haberim var. Artık inşaat maliyet hesaplama nasıl yapılır diye sağa sola sormanıza gerek yok.

İnşaat Maliyeti Hesaplama

Kendi evinizi de yapsanız, müteahhit de olsanız bir evin, dairenin ya da apartmanın maliyetini hesaplamak zorundasınız. Küçük bir evin inşaat maliyeti bile, doğru hesaplamalar yapılmazsa sizi zor durumda bırakabilir. Hesapta olmayan harcamaları dahil etmezseniz hiç düşünmediğiniz ekstra bedeller ödemek zorunda kalabilirsiniz. Bu bedel maddi olacağı gibi zaman kaybına da yol açacağından ince eleyip sık dokumakta fayda var. İşte, bu tip durumlar için inşaat maliyetini hesaplamanız ve bu hesaplama doğrultusunda planlı hareket etmeniz oldukça önemlidir.

inşaat maliyeti hesaplama programı

inşaat maliyeti hesaplama programı

İnşaat Maliyeti Hesaplama Programı

İsterseniz bu maliyetleri manuel olarak da hesaplayabilir, bilgisayarınıza ya da defterinize de yazabilirsiniz ama tam olarak doğru planlama için maliyet hesaplaması yapabilen bir program kullanmanızı öneririm. Hatta, internetin olduğu her yerden erişebileceğiniz bir mobil uygulama ya da portal en mantıklı seçimdir.

Bu aşamada size net ve sağlam bir önerim var. Piyasadaki diğer alternatiflerle fiyat/performans açısından karşılaştırıldığında çok daha üstün bir deneyim sunan inşaat maliyeti hesaplama platformu  insaathesabi.com, evinizi çok daha ucuza mal etmenize olanak sağlama potansiyeli taşıyor.

İnşaat hesabı

İnşaat hesabı

İnşaat Maliyeti Hesaplama Platformu İnşaat Hesabı Nasıl Çalışır?

Maliyet hesaplamaları konusunda kara kara düşünen ve hata yapmaktan korkanlardansanız bu platform tam size göre. Öncelikle hem internet sitesi hem de mobil uygulama sayesinde, internetin olduğu her yerden erişebileceğinizi söylemek isterim. Bu platformda maliyet hesaplaması yaptığınızda, arka planda o kadar detaylı bir algoritma var ki, sayısız hesaplama sonucu 60 sayfalık bir analiz dosyası ve en az % 98 oranında doğru sonuç çıkıyor. Bu, gerçekten ciddi bir oran.

# Kimler Kullanabilir?

ev maliyeti nasıl hesaplanır

ev maliyeti nasıl hesaplanır

İnşaat yapmak isteyen herkes kullanabilir fakat özellikle müteahhitler, mimarlar, mühendisler, emlak danışmanları, gayrimenkul değerleme uzmanları, arsa sahipleri ve yatırımcıların kesinlikle kullanmasını öneririm. Aynı zamanda daire maliyeti hesaplama programı olarak da adlandırabileceğimiz bu platformda şu anda apartman maliyetleri kolaylıkla hesaplanabiliyor. Çok yakında ise villa, daire, ofis, site, hangar ve ahşap ev maliyetlerini de hesaplayabiliyor olacaksınız. Türkiye’nin neresinde olursanız olun, o bölgeye göre hesaplama yapmak için de özelleştirilmiştir.

Platform ya da yazılım dediysek hemen gözünüz korkmasın. İnşaat Hesabı’nı; akıllı telefondan mesaj gönderebilen herkes rahatlıkla kullanabilir. Projesi çizilmeyen inşaatların bile maliyetini hesaplama yetisi ile büyük oranda iş yükünü de azaltır.

# Ücretli mi?

Normal şartlarda ücretli olmasına karşın, 7 gün boyunca ücretsiz deneme imkanına sahipsiniz. Deneme süreniz sona erdikten sonra dilerseniz bir paket satın alarak kaldığınız yerden kullanmaya devam edebilirsiniz.

Bu yazılımı kullanmak için bilgisayarınıza herhangi bir program kurmanız gerekmez. Seçtiğiniz e-posta adresi ve şifrenizle giriş yaparak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Bilgisayarda kaydettiğiniz bilgileri dilerseniz akıllı telefonunuz üzerinden de güncelleyebilirsiniz. Aynı zamanda hem Android hem de IOS tabanlı telefonlar için mobil uygulaması mevcut olup, kullanımı son derece basittir.

İnşaat maliyetlerini hesaplayarak, hesapta olmayan zararları savuşturabilirsiniz. Bunun için ise en doğru adres: insaathesabi.com