Kendi adıma düşünüyorum da yaşadığımız yerin dili dışında en az 1 dil daha bilmeliyiz. Yani kendi anadilimiz haricinde bir başka dil daha bilmek her zaman için bir artı olarak karşımıza çıkar. Gerek iş yaşamında gerekse sosyal yaşantımızda fazladan bir ya da birkaç dil biliyor olmak mutlak surette kişisel gelişimimize hız kazandıracak ve büyük ihtimalle özgüvenimizin yükselmesine olanak sağlayacaktır.

Günümüz şartları düşünüldüğünde yalnızca İngilizce öğrenmek bile yeterli olmayabiliyor artık. Mümkün olduğunca fazla dil biliyor olmak farklı yaşamları tanımamızı da sağlayacaktır. Yine de yeni bir dil öğrenmeden önce ilk olarak İngilizceyi biliyor olmak her zaman için büyük bir avantajdır. Diğer dillerle İngilizcenin ciddi benzerlikleri mevcut olduğundan İngilizce bilen birinin bir başka dili öğrenmesi de daha kolay olacaktır.

İngilizce nasıl öğrenilir?

Benim fikrime göre bir dili en iyi öğrenmenin yolu konuşmak ve yazmaktır ama böyle bir imkanınız yoksa İngilizce kursları da son derece mantıklı seçeneklerdir. Bunlara da imkan bulamıyorsanız yabancı arkadaşlar edinip onlarla internet üzerinden konuşmak ya da akıllı telefon uygulamaları ile egzersiz yapmak mantıklıdır. Ben bu yazıda size İngilizce kurslarından bahsedeceğim.

İngilizce kursları

Diyelim ki İngilizce öğrenmeye karar verdiniz ve bunu da bir kurs vasıtası ile yapacaksınız. İyi ama hangi kursu seçeceksiniz? Hangisi sizin için daha mantıklı? İşte bu aşamada seçim yapmak bir hayli zor. Benim tavsiyem; alanında kendini kanıtlamış, uzun yıllardır hizmet veren, kurumsallaşmış ve kullanıcı yorumları iyi olan bir kurs seçmenizdir. Yani kurs seçerken bu kriterleri mutlaka göz önünde bulundurun. Bu kriterleri karşılayan kurslar arasında benim en fazla dikkatimi çeken ise Wall Street English olmuştur. Buradan eğitim alan arkadaşlarım, kullanıcı yorumları, uygun ödeme planları ile her zaman bir adım önde olduğunu söylemem gerek.

Eğer kurs seçerken doğru tercihi yaptıysanız kurs sonunda hem paranızın karşılığını fazlasıyla almış olacaksınız hem de belki uzun yıllar sürecek dostluklar edineceksiniz. Netice itibariyle İngilizce öğrendiğinizde mesleğinizden daha fazla para kazanabilme becerisine de sahip olmuş olacaksınız. İşte bu sebepten dolayı kurs seçimi yapmak bir hayli önemlidir.