İnsanoğlu yaşadığı sürece hep yeni bilgiler öğrenmektedir. Yeni şeyler öğrenmenin hiçbir zaman sonu yoktur. Sürekli olarak işimize yarasın yaramasın yeni ve ilginç bilgiler öğreniyoruz. Duyduğumuz zaman şaşırıyor ve büyük bir hayret yaşayabiliyoruz fakat inanamayacağınız ilginç bilgiler o kadar fazla ve o kadar enteresan ki kimi zaman hayretle yaklaşıyor ve bilginin doğruluğunu araştırmaya koyuluyoruz. Şimdi sizler için derlediğim ve okudukça da hayretlere kapılacağınız ilginç bilgileri sıralayacağım. Öncelikle şunu belirtmekte yarar var ki bu bilgilerin hepsi ispatlanmış ve gerçekliği kanıtlanmıştır. Hiçbir şekilde uydurma veya sıradan bilgiler listemizde yer almayacaktır. Daha önce hiçbir yerde rastlayamayacağınız bu bilgiler beni olduğu gibi sizi de şaşırtacak ve son derece farklı bir bilinç uyandıracaktır. Şimdi duyduğunda şaşıracağınız ilginç bilgileri sıralayabilirim.

  • İlk şaşırtıcı bilgi bir ticari zekanın bilgisi olacaktır. Amerika’da bir havayolu şirketi yolcularına sunduğu kahvaltılarda bir zeytin eksik olarak sunum yapmıştır. Bu bir zeytin eksiklik kahvaltı havayolu şirketine yılda 50 milyon dolar kazandırmıştır.
  • Diğer bir şaşırtıcı bilgi ise ünlü ressam Pablo Picasso tarafından gerçekleşmiş. Ünlü ressam gençlik yıllarında ekonomik durumunun kötülüğünden dolayı ısınmak için yaptığı tabloları yakarak ısınırmış Şimdilerin yüksek sanat eseri sayılan tablolar bir dönem Picasso için sadece yakacak olarak kullanılmış.
  • Meksikalı ünlü uyuşturucu kaçakçısı Pablo Escobar yaptığı uyuşturucu ticareti ile haftada 420 milyon dolar kazanıyordu. Yine ilginç bilgiler kısmında Pablo Escobar hatırlanmadan geçilemez. Çölde kızı ile birlikte kaçak hayat yaşarken yanında bulunan 10 milyon doları yakmış ve kızının ısınmasını sağlamıştır.
  • Çölün akşamları çok soğuk olduğunu biliyoruz. Hatta bu soğukluk Pablo Escobar için 10 milyon dolara mal olmuştur. Peki, çölde kar yağdığını duydunuz mu hiç? 18 Şubat 1979 tarihinde bilinen ve son olarak gerçekleşen kar yağışı Sahra Çölünde olmuştur.
  • Hiçbir insanın gözü açık olarak hapşıramayacağını biliyor muydunuz? Denemesi çok basit hapşırığınız geldiğinde deneyin ve görün. Yalnız dikkat bunu başarabilirseniz gözlerinizden olma ihtimaliniz yüksek çünkü basınç sebebiyle göz bebekleriniz yuvalarından fırlayacaktır.
  • Asaletleri ve güçleri ile ormanların kralı olarak anılan en yırtıcı hayvanlardan olan aslanlar günde ortalama olarak 50 kez sevişebiliyorlar. Hayvan belgesellerinde sürekli olarak aslan çiftleşmesi karşımıza çıkması demek ki bir tesadüf değilmiş.
  • Saçlarınızın güçsüzlüğünden ve koparak kırılmasından dolayı hiç şikayet etmeyin. Çünkü sağlıklı bir insanın saçları ortalama olarak 3 kilogram ağırlığı rahatça kaldırabilmektedir. Tabi Amerikalı gösteri sanatçısı ve rekortmen Tonny Hantangon’un saçları ile çektiği tırları saymazsak.
  • Dahilik ile deliliğin ince bir çizgi olduğunu gösteren Albert Einstein’ın 9 yaşına kadar hiç konuşmadığını ve okuldan atıldığını biliyor muydunuz?
  • Hala tam anlamıyla keşfedilemeyen evrende de birçok farklı ve ilginç bilgi bulunmaktadır. Bu bilgilerden biri de Venüs için söylenmektedir. Venüs’te geçen bir gün bir yıldan daha uzun bir süredir ve Venüs diğer gezegenlerin aksine ters yönde dönüşünü tamamlamaktadır.
  • İlginç bilgilere devam edince karşımıza Eyfel Kulesi ile ilgili son derece şaşırtıcı bir bilgi daha çıktı. Eyfel Kulesi mevsimsel olarak uzayıp kısalabilme özelliğine sahipmiş. Bilerek ve tasarlanarak yapılan bu özellik sayesinde Eyfel Kulesi mevsimsel basınç değişikliklerinden etkilenmemektedir. Yaz aylarında 15 cm daha yüksek olan Eyfel Kulesi kış aylarında 15 cm daha kısa olmaktadır.

Her zaman için duyunca şaşıracağımız ve son derece de ilginç gelen bilgiler daha birçok madde halinde sıralanabilir. Bu bilgiler tamamen gerçek ve doğru bilgiler olmaktadır. Tabi inanıp inanmamak yine size kalıyor. Fakat daha onlarca enteresan bilgiler bulunmakta ve her geçen gün de bu bilgiler artmaktadır.