Yurt Dışında Yüksek Lisans Yapmak İçin 4 Önemli Neden

Eğitim hayatınıza yurt dışında devam etmek ve özellikle yüksek lisans için rotayı sınırların ötesine çevirmek herkes için kolay bir karar olmayabilir. Ancak hayatınıza kazandıracağı avantajları düşündüğünüzde bu kararı almanız da kolaylaşır. Yurt dışında eğitim almak size ne kazandırır? Birkaçını sizlerle paylaşalım!

 

CV’nizi Uluslararası Alana Taşırsınız

 

Büyük düşünün! İş hayatınıza istediğiniz ülkede başlama fırsatı size de harika bir seçenek olarak görünmüyor mu? CV’nizi uluslararası platforma taşımanız için öncelikle yabancı dil bilginizin iyi düzeyde olması gerekiyor. Bunu sağlamak için de yüksek lisans eğitiminizi yurt dışında almalısınız. CV’nizde eğitim aldığınız okullar da bir avantaj olarak mevcut olacak.

 

İş Dünyasında Fark Edilirsiniz

 

Her yıl binlerce kişinin mezun olduğu günümüzde iş hayatındaki maratona da binlerce rakibinizle birlikte başlıyorsunuz. Yurt dışında yüksek lisans yapmak sizin iş dünyasında fark edilmenizi sağlar. Çok sayıda rakibinizi hiçbir hamlede bulunmadan geride bırakmış olursunuz. Böylece istediğiniz alanda kariyer hayatınıza ilk adımı atma şansını da yakalarsınız.

 

Ufkunuzu Genişletirsiniz

 

Sınırları sadece fiziksel olarak değil, kendinizi geliştirmeniz ve ufkunuzun açılması yönünden de aşmış olacaksınız. Farklı kültürleri tanıma, farklı ülkelerden arkadaşlar edinmek ufkunuzu çok daha ileriye taşıyacak. Elbette bunun hayatınıza olan olumlu yansımalarını sadece iş hayatında görmeyeceksiniz. Aile hayatınızda, sosyal yaşantınızda hatta özel ilişkilerinizde bile faydasını göreceğinizden emin olabilirsiniz.

 

Profesyonellerle Tanışma Fırsatı

 

ices yurtdışı eğitim

ices yurtdışı eğitim

Kendi alanında profesyonelleşen isimlerle ve dünyaca ünlü akademisyenlerle tanışma fırsatını yakalarsınız. Yurt dışında yüksek lisans eğitimi alabileceğiniz okullar çok sayıda etkinlik ve aktivite düzenliyor. Bu sayede yeni ilgi alanları keşfetmeniz ve kendinize en uygun modülleri seçme şansını da olacak. Ancak bu noktada kritik olan ülke seçimidir. Örneğin politik sisteme ilgi duyuyorsanız rotanız Almanya olmalı! Sanat tarihi için İtalya biçilmiş kaftan. Moda ise Fransa’yı akla getirir. En iyisi siz ICES Turkey ile yurtdışında yüksek lisans almanın inceliklerini ve kritik noktalarını iyice öğrenin. ICES Turkey internet sitesinde çok sayıda bilgi var. Hangi okulun ya da ülkenin size daha uygun olduğunu keşfetmeniz zor olmayacak. Hemen tıklayın ve hayatınızın geri kalanına yapacağınız bu önemli yatırım için ilk adımı atın!

Bonus bilgi

Az önce sıraladığımız Fransa, Almanya ya da İtalya örnekleri sizi bütçe açısından endişelendirmesin. Avrupa ülkelerinde eğitim almak isteyen öğrencilere burs veren yüzlerce şirket var. Bu bilgilere de ICES Turkey internet sitesinden ulaşabilirsiniz.