Oyun denildiğinde her zevke ve her yaşa göre farklı oyun seçenekleri bulunmaktadır. Örneğin bu oyunlar genellikle 0-6 yaş aralığına göre hazırlanmaktadır fakat her yaşa göre de, internet ortamında oyun bulabilmeniz mümkündür. Bu oyunlardaki amaç ise genellikle bir üst seviyeye atlamaktır. Traktör oyunları çocukların hayal gücünü geliştirmelerine ve güzel bir şekilde eğlenmelerini sağlamaktadır. Bu oyunlarda farklı amaçlar gözlenmektedir. Örneğin; arazileri düz bir hale getirebilirsiniz. Her üst seviyede bu araziler, farklı boyutlara yükselmektedir. Büyük boyuttaki bu arazileri ekin ekilecek bir hale getirip bir üst seviyeye atlamanız sağlanacaktır.
Erkek çocukları için traktör oyunu dışında farklı oyun seçenekleri de bulunmaktadır. Arazi araçları ile yarış bir başka zevkli olacağından emin olabilirsiniz. Zevkli bir hal alacak bu yarışlarda hız seviyesi belirlidir. Bu hız seviyesini aşmayarak yarış yapabilirsiniz. Ayrıca traktör oyunlarının bazılarında ise arazilerin yan kısımlarında bulunan farklı takımları kullanarak arazileri değişik görünümlere sokabilmeniz de mümkün olacaktır. Erkek çocukları için araba üzerine olan tüm oyunlar güzel sonuçlar verecektir. Bu oyunlarda erkek çocukları inanılmaz derecede eğlenecektir.
Kız çocukları için ise farklı oyun türleri de internet ortamında mevcut. Bu oyunlarda kız çocukları, bebek giydirme gibi oyunlar arasında seçim yapmakta. Erkek çocukları için ise daha çok alternatif bulunmaktadır ve erkek çocuklarının seçimleri daha fazladır.