Oyunlarla arası iyi olmayan neredeyse hiç bir çocuk yoktur  bildiğimiz gibi. Peki bu oyunları bu kadar çekici kılan ve bilgisayar başında bu kadar vakit geçirilmesine neden olan şey nedir hiç düşündünüz mü? Kısaca açıklamak gerekirse oyun oynayan herkesin “Başarma arzusu, başarısını paylaşabilme hissi” gibi kıstaslarda istediklerini elde etmek oyunların bu denli önemli hale gelmesini sağlamıştır.

Oyun sektörünün gözle görülemeyecek kadar hızlı gelişmesi ve her geçen gün yeni oyunların, daha kaliteli ses ve grafiklerin ortaya çıkması daha oynanabilir oyunları da beraberinde getirmiştir. Daha gerçekçi oyunlar kategorisinde başı çeken 3d oyunlar oyunseverlerin yeni gözdesi konumunda olması nedeniyle sıklıkla tercih edilir hale gelmiştir.

Öte yandan yaş ve cinsiyete göre de oyun seçimleri yapılmaya başlanmış ve bunun sonucunda çeşitli yaş gruplarının yanısıra çocuk oyunları, kız oyunları, araba oyunları, spor oyunları gibi kategoriler türemiştir. Minik kızların yanısıra hatrı sayılır derecede fazla kadın tarafından da oynanan makyaj oyunları kadınlar arasında en fazla oynanan oyunlar arasında giydirme oyunları ile başı çekmektedir.
Erkeklerin oyun tercihleri ise kadınlara oranla daha hareketli oyunlardan oluşmaktadır. Erkeklerin oynadığı oyunlar arasında da en fazla oynanan oyunlar arasında Savaş oyunları, araba yarışı oyunları, spor ve özellikle futbol oyunları yer almaktadır.

Daha kaliteli oyunları istediğiniz gibi seçme lüksüne sahip olmak için de size sanoyun.com‘u öneriyorum. Dilediğiniz kategoride sınırsız sayıda oyunla keyifli vakit geçirmeniz mümkün.