Hazır bir ivme yakalamışken blogu boş bırakmamak ve elimden geldiğince sık yazmak niyetindeyim. Temayı değiştirip her şeyi içime siner vaziyete getirince uzun zamandır yapmak istediğim bir şeyi yaptım: Faydalı siteler ve takip ettiğim bloglar listesi oluşturdum. Zaman zaman kendime soruyordum: “Yahu bir site vardı şunları şunları yapıyorduk, neydi o sitenin adı?” diye ama cevap bulamıyordum. Ya da takip ettiğim, bir kenara not etmek istediğim blogları unutuyor, bazen aylarca uğramıyordum.

Artık bu durumu aşmanın yolunun kayda değer bir liste oluşturup o listeyi de yayınlamak olduğuna kanaat getirdim. Hem kendime hem de ihtiyaç duyabilecek birçok okuyucuya yardımcı olacağına inandığım sayfalara hem menüdeki depo kısmından hem de şu adreslerden erişebilirsiniz:

Takip ettiğim bloglar

Faydalı siteler

Ayrıca önereceğiniz siteler varsa da listeye ekleme konusunda değerlendiririm. Yalnız rica edeceğim, gerçekten kayda değer bir site ya da blogsa iletin. Birbirimizin zamanını gereksiz yere işgal etmeyelim.

Tabi bu arada yine menüdeki depo kısmının altında ve sağ menüde -ki sidebar diyoruz- yer alan “Kendime notlar” başlığı altında birçok kitap, film önerisi edinebilirsiniz.

Daha uzun bir yazıda ve çok yakında görüşmek üzere.