İnsanlık, gözlük kavramı ile ilk olarak 1280 yılında tanışmış. Gözlüklerin atası sayılan bu cisim Armati olarak bilinen bir İtalyan fizik adamı tarafından bulunmakla birlikte amacı görüntüyü büyütmekmiş. Günümüzde kullanılan gözlüklerin daha yakın dönemdeki atası ise 1730 yılında Edward Scarlet Ağabey’imizin gözlük sapını icat etmesiyle bir şeye benzemeye başlamış.

Sonra gel zaman git zaman gözlükler, sağlıklı görüş için kullanılmaya başlanmış ve günümüze kadar gelmiş. Şahsım adına konuşmam gerekirse ben gözlüklerle çok haşır neşir olan biri değilim. Daha doğrusu değildim. Ta ki gittiğim bir göz muayenesinde düşün oranda da olsa miyop astigmat olduğumu öğrenene kadar. Şimdilerde her daim olmasa bile gözlük kullanıyorum. Ben gözlüğümü hastanenin karşısındaki bir gözlükçüden temin ettim ama artık internet üzerinden de kolayca almak mümkün. Üstelik hem internete özel kampanyalarla son derece uygun fiyata alınabilmesi hem de sayısız seçenek arasından seçim yapılabilmesi internet üzerinden gözlük almayı daha mantıklı kılıyor.
Bu noktada hangi internet sitesinden alacağımız da son derece önemli. Ben bu alanda uzmanlığını kanıtlamış olan atasunoptik.com.tr yi öneriyorum. Netice itibariyle göz son derece önemli bir organ ve göz sağlığı da hayati önem arzediyor.

Öncelikle site kullanımı çok kolay. Siteye girdiğinizde sizi kampanyalar ve duyuruların olduğu manşet alanı karşılıyor. Üst menüde ise kadın, erkek, çocuk gözlükleri arasından seçim yapabileceğiniz, markalar arasında karar verebileceğiniz bir alan yer alıyor. Ayrıca yine üst menüde yer alan blog alanından gözlük seçimi ve kullanımı ile ilgili püf noktalara ulaşabilirsiniz.

Yine Atasun Optik’in 14 gün boyunca iade ve 30 gün boyunca değişim garantisi olduğunu da belirtmek gerek. Bunu istediğiniz Atasun Optik mağazasında yapabilirsiniz.

Bunların yanı sıra peşin fiyatına 9 taksitle satın alım yapabilirsiniz. 2 yıllık garanti kapsamında olduğunu da unutmayın. Tabi bir de bir hoşluk daha var ki gerçekten hayat kurtarır cinsten! Güneş gözlüklerinizin sap, vida, plaket ayarı ve değişimlerini ömür boyunca ücretsiz yapabiliyorsunuz.

Daha ne olsun! Atasun Optik, gözlük seçimi için en mantıklı seçenek değil mi sizce de?