Evlerde genellikle salonların kullanışlı ve şık olmasına özen gösterilir. Oysa mutfaklar evlerde en çok kullanılan alanların başında geliyor. Dolayısı ile işlevsellik, kalite, şıklık ve  estetik görünüm çok büyük bir önem taşıyor. Tüm yaşam alanlarında mutfak tasarımı konusunda çok daha fazla önem verilmesi, bu alanların kullanım keyfini de ikiye katlayacaktır. 

Günümüzde mutfak tasarımları noktasında insanların daha şanslı olduğu ise aşikar. Çünkü artık daha fazla sayıda tasarım seçeneği ile karşılaşmak mümkün olabiliyor ve herkesin kendi zevklerine uygun seçimler yapması da kolaylaşıyor. Hatta kişinin kendi mutfak tasarımını çizmesi ve bu çizimin hayata geçirilmesi bile mümkün hale geldi. İntema tarafından sunulan bu imkandan faydalananlar oldukça mutlu! Çünkü hayal ettikleri mutfağa kavuşma şansına sahip olabiliyorlar. 

Bilindiği gibi mutfaklarda yerleşim çok önemlidir. Kimileri sıklıkla kullandığı malzemelerin bulaşık makinesine yakın bir yerde konumlanmasını isterken kimilerinin arzusu daha farklı olabiliyor. Örneğin en sevdikleri misafir yemek takımlarının en fazla göz önünde olan yerde konumlanmasını isteyebiliyorlar. Saklama dolaplarından evye konumuna kadar herkesin kendi hayallerini yansıtan mutfak çizimleri yapmasını olanaklı kılan İntema, haliyle büyük bir ilgi görmeye devam ediyor.

Bu olanaktan istifade edenlerin öncelikle İntema internet sitesine uğraması gerekiyor. Ardından kendi mutfak çizimlerini özgürce gerçekleştirmeleri sağlanıyor. Sonrasında ise çizilen bu mutfak tasarımı için ne kadar bütçe ayrılması gerektiği yani mutfağın maliyeti belirlenerek kişiye bu bilgi iletiliyor. Onaylanması durumunda ise hemen çizilen mutfak tasarımının hazırlık aşaması başlıyor. Artık istisnasız herkesin kendi hayal ettiği mutfağa kavuşması işte bu kadar kolay hale geldi. 

Üstelik bu imkandan faydalanmak için mutlaka belirli bir genişlikte mutfak alanına sahip olmanız gerektiğini düşünmeyin. Küçük bir mutfağa sahip olabilirsiniz. Bunun hiçbir önemi yok çünkü metrekaresi ne olursa olsun, her türlü mutfak alanı için tasarım çizimleri yapılabiliyor. Hayallerin gerçeğe dönüşmesini sağlamak isteyenler ve mutfak tasarımına önem verenler sıklıkla rotasını İntema internet sitesine çeviriyor. Kendi tasarımını çizmek istemeyenler için de onlarca farklı seçeneğin bulunduğunu belirtmek gerekir. Mevcut tasarımlar arasından seçim yapmanın da bir hayli keyifli olduğunun altını çizelim.