Bir yakınımızı hastanede ziyaret ettiğimizde ya da kendimiz/bir yakınımız evde yatarak tedavi görmek zorunda kaldığında kullanılan hasta yataklarının ne kadar önemli olduğunu biliyorsunuz.

Hasta yatağı seçiminde en önemli faktörler; hastanın konforu ve sağlığıdır. Seçim yaparken bu faktörlere azami ölçüde dikkat etmekte yarar var.

Hasta Yatağı Türleri

Hastanelerde kullanılan hasta yataklarının çoğu motorlu hasta yataklarıdır. Yan kısımlarında ise hastanın düşmesini engellemek için yan aparatlar bulunur. Bunlar korkuluk gibidir. Bu tür motorlu yataklar hastanın pozisyon değiştirmesini de kolaylaştırır. Evde bakılan hastalar için evde de kullanılabilen bu tür hasta yataklarının 4, 3, 2 ve tek motorlu ve manuel olan modelleri de bulunmaktadır. Manuel yataklar diğer hasta yatağı türlerine oranla daha uygun fiyatlıdır.

Hasta yataklarında lazımlık olan modeller de vardır. Bu yatar durumdaki hastanın tuvaletini yapmasını kolaylaştırdığından sıklıkla tercih edilmektedir. Hasta yatağı seçerken malzemenin kalitesi de gözönünde bulundurulmalıdır. Buna ek olarak tekerleklere de malzeme kalitesi ve dayanıklılığı açısından dikkat edilmelidir. Böylelikle uzun yıllar kullanılabilecek bir yatak seçmiş olursunuz.

Hasta yatağı fiyatları, bazı aileler için oldukça yüksek olduğundan hasta yatağı kiralama metodu daha çok tercih edilmektedir. Satın alma yerine kiralama hem daha az maliyetli hem de daha mantıklı bir seçenek olarak görülüyor.

Hasta yatağı seçerken daha az maliyetli olduğu için bir yatak seçmek son derece yanlıştır. Hastanın bütün zamanını geçireceği bir yatak seçimi yapılırken mutlak surette ve mümkün olduğunca masraftan kaçınılmamalıdır. Zira bu hastanın sağlığını da son derece büyük oranda etkileyecektir. Biraz fazla ödeyerek kaliteli ve konforlu bir yatak seçmenizi öneririm.

Eğer siz de uygun fiyatlara ve kaliteli, konforlu hasta yatağı satın almak ya da kiralamak istiyorsanız hasta-yataklari.com adresini ziyaret edebilirsiniz.