Birileri diyordu ya memleketimin güzel şehri İzmir için, gavur; işte kara çıkarttı yüzlerini güneşin üzerinde battığı şehir. Biraz daha fazla olsun görebilmek için İzmir’i, güneş geç batmanın hesaplarını yapar adeta. Hiç gitmedim, gitmek de nasip olur mu bilmem ama İzmir’e karşı hep bir sempati beslemişimdir. Konuyu sulandırmaya çalışanlar olacaktır, onlara da kızları ile alakam olmadığını belirtmek isterim.

Geçtiğimiz gün İzmir-Foça’da hain bir saldırı düzenlendi. Askeri aracımızın geçişi esnasında PKK’lı teröristlerce yola yerleştirilen bomba patlatıldı ve ardından da ateş açıldı araca. Saldırıda şehit ve yaralılarımız vardı. Devlet sadece saldırıyı kınamakla yetinirken güzel yurdumun nadide şehirlerinden olan İzmir, insanlık dersi verdi bir çoklarına. Yaralı askerlerimizin kan ihtiyacını karşılamak için Twitter’dan yayınlanan mesaj sonrası hastane önüne akın eden binlerce İzmirliye taksi ve otobüs şoförlerinin de bir jesti vardı. (Şu an tüylerim diken diken oluyor) Taksiciler ve otobüs şoförleri de kan verecek olanları ve şehit ailelerini ücretsiz taşıdılar hastanelere.

Bu kadar güzel bir dayanışma, insanlık örneği hanginizin tüylerini diken diken etmez ki? Üstelik kan ihtiyacı ilk tweetten yalnızca 20 dakika sonra fazlasıyla karşılanmıştı. Fazla siyasi meselelere girmeyeceğim, bu dayanışma her şey en güzel şekilde anlatıyor.