Her gün işe ya da eve giderken, bir yerlere yetişmeye çalışırken sayısız insanla karşılaşıyoruz. Son derece ilginç kişilik tipleri olan insanlar da iş yaşamında ya da diğer sosyal ortamlarda gözümüze çarpmıyor değil. Bu durum hem kadınlar hem erkekler açısından değerlendirilebilir ayrı ayrı ama ben bir erkek olarak ilginç kadın tiplerini derlemek istedim. Yani en azından karşılaştığım tipleri… Bu arada tip derken, fiziksel görüntü olarak düşünmeyin. Kişilik özellikleri ile de harmanlanmış bir yazı olacak.

 Ivana Sert tipi kadın 

ivanasertModaya düşkünlüğü ile tanınan bu kadınlar ne giyseler üstlerine yakıştırırlar. Nadiren kötü giyindikleri görülür ama çok depresif bir halde değillerse ortamda en çok dikkat çeken kadınlar hem makyajları hem de kıyafetleri ile onlardır. Kimi zaman son dönem moda trendleri uğruna en olmadık makyajları da yaptıkları görülebilir.

 Şıpsevdi tipi kadın 

Çok çabuk aşık olan (aslında aşık olduğunu zanneden) kadınlar aslında içlerinde minik birer tatlılık abidesi barındırırlar. Masum hallerinden hemen tanıyabilirsiniz. Aslında hayatlarının erkeğini bulmak isterler bütün kadınlar gibi, dizlerinde uyunacak erkeği bulduklarında gözleri dışarıda olmaz ama o erkeği bulmanın da ne kadar zor olduğunu bilirler.

 Çocuksu tipte kadın 

çocuksu kadınHiç büyümeyen, devamlı bir masumluk ve tatlılıkla ortama neşe katan kadınlardır. Onlar yanınızda olduğunda gülümsemek için bir sebep aramazsınız. Onların ortamdaki varlığı bile gülümseme sebebidir. En ufak hareketleri masumiyetin de etkisiyle arkadaşlarına umut verir ve dünyanın daha güzel bir yer olabileceğine dair derin bir mutlulukla kaplanır ruhunuz.

 “Canan Karatay”ın yolundan giden kadın tipi 

canan karatay tipi kadınSağlığına en üst seviyede dikkat eder. Hatta bir çok arkadaşını da bu konuda uyarır. Sağlık ve sağlıklı yaşam konularında bazılarını canından bezdirecek kadar fazla bilgi sahibidir. Sağlıklı yaşamak uğruna bir çok lezzeti es geçer. Onunla bir cafede oturursanız sipariş ettiğiniz yiyeceklerdeki karbonhidrat oranlarından kalori miktarına ve günlük kullanım oranına kadar bir çok bilgiye sahip olabilirsiniz; tabi eğer verdiğiniz siparişi sağlıksız olduğu gerekçesiyle iptal ettirmediyseniz.

 Kontrol delisi kadın tipi 

kontrol delisi kadınHer şeyin kendi kontrolü altında olmasını ister. En ufak detayların bile kendi çizdiği çerçeveler ve kurallarla çevrili olmasını ister. Bu tip kadınlar, erkeklerin nispeten daha az etki sahibi olduğu alanlarda aktiftirler. Basit bir misafir ağırlamayı en üst düzey bürokratların katılacağı bir etkinlik olarak görebilir, dahası hal ve hareketleri ile buna sizi de inandırabilirler.

 Hanım hanımcık kadın tipi 

hanım hanımcıkÖzellikle oğlunu evlenmeye ikna edemeyen annelerin kıskacında olan kadın tipidir. Altın günlerinde ve benzer şekilde kadınların toplandıkları diğer etkinliklerde mutlaka birinin evlenme çağında olan bir erkek tanıdığı ve ona aradıkları hanım hanımcık bir gelin adayı vardır. Kadınca duygularla, belki de yuva kurmaya vesile olmak maksadıyla verilen bu çabanın bir çok defa hüsranla sonuçlanması yine de hız kesilmesine yetmemiştir.

 Objektif hastası kadın tipi 

fotoğraf delisi kadın

 

 

Bu tip kadınlar genelde genç kuşaktandır. Her gittikleri yere mutlaka bir fotoğraf makinesi götürür, kazara fotoğraf makinesi götürmemişlerse cep telefonlarının kamerasından yararlanırlar. Selfie, manzara, yiyecek-içecek ve haberim yokmuş gibi çek türü fotoğraflar en gözde pozlarını oluşturur. Her gittikleri mekanın ya da yaşadıkları her anın ölümsüzleşmesine katkı sağlamak için çalışırlar.

 Plaza kadını 

Her daim en şık ve ciddi çalışan olmak zorundaymış gibi bir izlenim verir. Mümkün mertebe beyaz gömleği, topuklu ayakkabıları ve soft makyajı ile görünür. En zor problemlerin üstesinden gelen bu kadının normal hayatta da ne kadar cevval olabileceğinin farkında olunmalı. Öğle aralarında yemek tercihleri ise lokasyon, yaş ve kilo gibi değişkenlere göre farklılık gösterebilir.

 Bekarlık sultanlıktır tipi 

bekarlık sultanlıktırNerede akşam orada sabah mottosuna kadar da gidebilen bir kadın tipidir. Çoğu zaman etliye sütlüye karışmayan, yapılması gerekeni ne eksik ne de fazla yapan bir moddadır. Bir nevi satmışım bu dünyanın anasını diyerek meydan okur evliliğe. Kendi ayakları üstünde durmakta usta ya da ustalaşma aşamasındadır. Herhangi bir erkeğin (çoğu zaman babası dışında) hayatında söz sahibi olması düşüncesi onu evlilikten soğutur.

 Kendini ailesine adayan kadın tipi 

kendini ailesine adayan kadınlarBu kadın tipini merak ediyorsanız fazla uzağa gitmeye gerek yok. Annenize bakın… Sizi yediren, giydiren ve büyümenize an be an tanıklık eden, en ufak sıkıntınızda her daim yanınızda olmaya özen gösteren bu kadınlar tam bir adanmışlık timsalidir. Çocukları, işi ve evi için neredeyse canını bile verecek kadar çok çaba gösteren, yorulan ama yorulduğunu belli bile etmeyen bu kadınların kıymetini bilin.