Göz makyajı yüzde en çok dikkat çeken ve en fazla ön planda olan bölümdür. Bu nedenle göz makyajı yaparken bazı unsurlara dikkat etmeniz gerekiyor. Etkileyici ve anlamlı bakışlara sahip olmanızı sağlayan göz makyajı esnasında nelere dikkat etmeniz gerektiğini sizler için hemen aktarmaya başlıyoruz.

  • Göz Yapınıza Uygun Makyaj Yapın!

Yaptığınız göz makyajının göz şeklinize uygun olması çok büyük bir önem taşıyor. Örneğin çekik gözlere sahipseniz göz kapakları arka planda kalmalıdır! Eğer çukur göz yapısına sahipseniz kesinlikle koyu renklerden uzak durmalı ve makyajınızı açık renk tonlarıyla yapmalısınız. Göz kapakları düşük olan kişiler ise göz kalemi kullanmadan makyaj yapmalıdır.

  • Göz Altı Kapatıcısı Kullanın!

Göz altı kapatıcısı göz makyajı için harika bir zemin oluşturuyor. Özellikle sabahları yorgun bir ifade ile dışarıya çıkmak istemiyorsanız gözaltınızı doğru ürünlerle kapatın. Göz altınızı fondöten kullanarak kapatmanız çok yanlış bir seçenektir. Bunun yerine göz altı kapatıcısı kullanmanız gerekiyor ve hafif tampon yaparak bu ürünü gözaltına sürmenizde fayda var.

  • Far Sabitleyici Bazlar Önemli! 

Göz kapakları sürekli hareket ettiği için ne kadar kaliteli bir fark kullanırsanız kullanın gün içerisinde makyajınız kusar. Bunu önlemek için far sabitleyici bazlar harika bir seçenek oluyor. Göz altınıza sabitleyici baz sürdükten sonra  birkaç dakika bekleyin ve ardından far uygulamasına geçin. Böylelikle sabah saatlerinde sürdüğünüz far akşam saatlerinde bile muntazam görünüşünü koruyacaktır.

  • Eyeliner Kullanın! 

Eğer gün boyunca makyajınızı tazeleme şansınız olmayacaksa göz kalemi yerine eyeliner kullanmaya özen gösterin. Çünkü  kalıcılık bakımından göz kaleminden daha iyi bir üründür. Ancak bazen makyaj teknikleri için göz kalemi daha cazip bir seçenek olabiliyor. Bu noktada da kaliteli bir göz kalemi seçimi yapmanızda fayda var. 

  • Maskara Kalitesine Dikkat!

Sürdüğünüz anda kirpiklerinizin birbirine yapışmasına sebebiyet veren maskara çeşitlerinden kesinlikle uzak durmalısınız. Özellikle maskara seçiminizde kaliteden asla ödün vermeyin. Bunun için mutlaka pahalı bir ürün tercihi yapmak zorunda değilsiniz. Örneğin New Well maskara çeşitleri hem çok kaliteli hem de gayet uygun fiyatlı! Üstelik pek çok farklı seçenek de sunabiliyor.  Markanın internet sitesi üzerinden hemen sipariş verebilirsiniz.