Genel

Google’da yükselmek istiyorum diyenlere tavsiyeler

Yazar: Çağrı

İnternet ortamının yaratmış olduğu fırsatlar hemen herkes için çok önemli. Ama özellikle ticari amaçlı şirketler için inanılmaz sayılabilecek olanaklar sunuyorlar. Diğer yöntemleri kullanarak yapabilecekleri PR, halkla ilişkiler, reklam, tanıtım pazarlama çalışmalarına ayırdıkları bütçenin 1000’de 1’i gibi çok düşük maliyetler ile daha etkili sonuçlara ulaşabiliyorlar. Bu nedenle seo çalışması yapan, bu konuda danışmanlık hizmeti veren ya da aktif olarak çalışmaları yürüten kişilerle kuracakları ortaklık bir zorunluluk durumuna geliyor.

Tabi bu çalışmaları yapmayı tercih etmemeniz de mümkün. Ama rakipleriniz çağımızın imkânlarından yararlanıp daha da büyürken siz işletmenizi küçültmek zorunda kalabilirsiniz. Bu nedenle SEO hizmeti sağlayan bir kurum ya da kişiyle beraber çalışmalısınız. Tabi iş alanınıza ve şirketinizin imajına uygun çalışmalar yapılması, rakiplerinizin konudaki faaliyetleri de incelendikten sonra uygun bir strateji belirlenmesi faydalı olacaktır. SEO danışmanınız sizin için uygun olan stratejiyi belirledikten sonra uygun seo paketleri önerecektir. Bu konuda maliyeti önemsemeden SEO danışmanının tavsiye ettiği paketlerden yararlanmanız uygun olur. Çünkü üst tarafta belirtildiği gibi bu iş için ayırdığınız en yüksek miktar bile diğer yöntemlerle yapılacak olan çalışmaların yanında çok ufak bir rakam olarak kalacaktır.

Maliyet çok önemli olmasa da faydalanacağınız seo paketi web sitenize ne gibi bir avantaj sağlayacak konusundaki bilgiyi ise yine SEO danışmanınızdan alabilirsiniz. Bu paketlerin içinde backlink paketleri, tanıtım yazıları, sosyal medya desteği ve raporlamalar gibi özellikler yer alacaktır. Danışmanlık hizmeti aldığınız kişiden bu özelliklerin ne işe yarayacağını, sitenize ve sizin vizyonunuza ne gibi katkılar sağlayacağını öğrenebilirsiniz. Daha önce de belirtildiği gibi odaklanmanız gereken bu işin maliyeti değil sağlayacağı geri dönüşün hangi derecede oluşudur. Başarılı şekilde yapılan SEO çalışmaları sayesinde arama motorlarının sıralamalarında kalıcı bir şekilde yükselmeniz mümkün olabilir.

SEO Danışmanlık hizmetleri hakkında daha fazlası için http://www.dijitalrank.com/ web sayfamızı mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Yazar hakkında

Çağrı

Ekim 87'den bu yana nefes alıp veren bir beşer. Çokça şaşar.

Yorum bırak

2 yorum

 • Gerçekten harika ve faydalı işe yarayacak bilgiler var sitenizde
  bizimle paylaştığınız için çok teşekkür ederim
  konularınız ve paylaşımlardaki bilgileriniz güncel
  Çok teşekkür ediyorum
  bütün çalışanlarınıza başarılar ve kolaylıklar diliyorum
  iyi çalışmalar

 • siteniz gerçekten güzel bir hizmet veriyor sizlere sonsuz teşekkür ederim
  harika bir site
  güncel ve konular dikkat çekici
  emeğinizin daha fazlasını en yakın zamanda alacağınıza inanıyorum
  bütün çalışanlarınıza başarılar dilerim
  iyi çalışmalar