İnternet hayatımızın olmazsa olmazları arasındadır. İnternet kişilerin dünyada gelişen olaylardan en hızlı şekilde haber almasını sağlayan önemli bir servis sağlayıcı sistemidir. Bu sistemi 7 gün 24 saat Dünyada milyarlarca insan kullanmaktadır. Bu sistemin sağladığı faydaların başında Radyo dinleme olanağı ve internetten online olarak canlı olarak televizyon izleme sistemidir.
İnsanların eğlencelerinden birisi de televizyondur. Televizyonlar görsel ve işitsel eğlence ürünü olduğu için insanlarda kimi zaman bağlılık yaptığı söylenmektedir Bu sebeplerden dolayı da insanlar arasında iletişim kopukluğu yaşandığı da iddia edilmektedir. İnsanlar iş yaşamından dolaysı kendilerine zaman ayıramamanın yanı sıra televizyon dahi izleyemediklerinden şikâyetçi olurlar.

Bu sebeple son yıllarda yaygın olan İnternet Televizyonları insanlara kısa süre de olsa sosyal yaşamın nimetlerini sunuyor. Böyle dünya genelinde çok sayıda internet sitesi var, bunlardan birisi www.canlitv.net internet adresidir. canlı tv izlemek istiyorsanız yapmanız gereken sadece canlı tv izle butonunu tıklamanızdır. www.canlitv.net internet adresinde ayrıca diğer yerel ve ulusal televizyon kanallarını izlemek ve yayın akışını takip etmek mümkündür.