İnsan unutmaya muktedirdir. (Anlamadınız değil mi? Ben işte böyle araya Arapça ya da Farsça sözcükler sıkıştırıyorum ki bir şey biliyor görüneyim. Şaka şaka ben sözcükleri çok seviyorum ve Arapça ve Farsça’yı bayağı seviyorum. Mesela “Muktedir” kelimesinin kökeni “İktidar” kelimesinden geliyor. Yani “Muktedir” demek “İktidar sahibi” demek. Yani işte o işi yapmaya gücü yeten demek. ) 

Bu etimolojik girizgahtan sonra (ay yine yaptım) – yani kökenbilimsel girişten sonra demek istedim. – konunun özüne döneyim. Ben de unutmaya meyilliyim. Yazmadığım zaman unutuyorum. Bir çok insan da benim gibi bence. Yazar burada kendine yandaş bulmaya çalışıyor. İşte unuttuğum için buraya yazayım dedim. Gelecek 1 yıl için yapmak istediğim şeyler var. Bunların çoğunu yapamayacağıma inanıyorum, yine de yazmak istiyorum.

Peki Çağrı Mustafa Alkan gelecek Eylül’e kadar neler yapmak istiyor?

Ooo o kadar çok şey var ki zihnimde… Yaz yaz bitmez. Dilerseniz madde madde gideyim.

İyi derecede İngilizce öğrenmek istiyorum.
Vücudumu forma sokmak ve mümkünse bunun yanında bir dövüş sporu öğrenmek istiyorum. Aklımda kick boks var.
Ayda en az 2 kitap okumak, 2 de film izlemek istiyorum. Zaten sağ menüde listelerim mevcut. Oradan yararlanırım.
Bloguma haftada 1 olmak üzere içerik girmek istiyorum. Ayrıca Vlog kanalıma da haftada 1 video atmak istiyorum. Ha bir de şey var: Biliyormusunuz.net isimli bir sitem var. Onu da günlük 1 yazı ile güncel tutmak istiyorum.
Bir araç almak istiyorum. Aklımda Daihatsu Terios var. Bütçeme uygun en iyi seçenek bu gibi geldi. Bir de bisiklet edinmek ve hem spor yapmak hem de aksiyon kameramı kafama takıp gezmek gibi bir niyetim var.
Üflemeli enstrümanlara kafayı takmış durumdayım. Şimdilerde yeni gözdem zurna. Bir zurna alıp kendimi denemek istiyorum.
Oyunculuk konusunda kendimi paslandırmamak adına çok okuyup çok pratik yapmak istiyorum. Ayrıca bir de kısa film çekmek istiyorum. Yetecek kadar kurgu ve montaj bilgim var.
En DJI’ından bir drone almak ve onu iyi derecede kullanmak istiyorum. Parayı bulursam alacağıma da inanıyorum 🙂
Şiirlerimi bir e kitap olarak hazırlamak ve o e kitabı dağıtmak istiyorum. Böyle güzel e kitap hazırlama programı varsa söyleyin bana annem.

Son olarak bu yazı burada bitmesin, aklıma bir şeyler geldikçe eklemeler yapayım istiyorum. Yapabilir miyim? Yaparım be, neden olmasın ki? Bu arada blog yazarı arkadaşlarım, size bir teklifim var. Aşağıda, kırmızı kutu içine aldım:

Bu yazıyı isteyen bir mim olarak alır ve kendisi de gelecek Eylül’e kadar yapmak istediklerini yazar. Bakayım bakayım siz neler yapmak istiyorsunuz 🙂