Bu aralar çok kötü hissediyorum kendimi. Bu aralar dediğim kavram da son günü ifade ediyor. Yazacak o kadar çok şey var ki taslaklarda ve aklımda ama onları yazmak istemiyor canım. Sanki yazmaya karşı bir antipati geliştirdim. Hayatımda ani gelişen olayların yarattığı kavram ve duygu karmaşasının neden olduğu bu durumun bir şekilde zaman içerisinde son bulacağını biliyorum ama sanırım insan acı çekmekten ve kendine dertler yaratmaktan sadistçe bir zevk alıyor.

Burada bahsetmedim ama yakın geçmişte amcamı kaybettim. İnsan acı çektikçe olgunlaşıyor ya sanırım bu haklı bir tespit. Ben, babasını kaybeden kuzenimin yine de hayata sımsıkı tutunmasından destek alarak yine de olumlu oldum hep.   Daha önce hiç görmediğim Emin dedemin (ki öldüğünde annem 6 yaşındaymış daha) acısını özümseyecek yaşa bile gelememişken Mustafa  dedemi kaybettim. Ölüm acılarına nasıl katlanılır, buna katlanmak zorunda olanlar nasıl bir yol izlemelidir bilmiyorum ama inanın şu adına zaman denilen ve insanların uydurduğu saçma kavram üstesinden gelmenize yardımcı oluyor. Zaman geçiyor ve siz acıların, mutlulukların, kararsızlıkların, belirsizliklerin, umutsuzlukların sisin içinde yavaş yavaş uzaklaşan ve uzaklaştıkça belirginliğini yitiren kavramlar olduğuna şahit oluyorsunuz.

Aslında buraya üzerimdeki isteksizliğin sebebi olarak nazarı kavramını gördüğümü ancak yine de bu tür şeylere pek inanmadığımı, halamın isteğim üzerine bana nazar duası okuduğunu ve onunla bu saate kadar konuştuğumuzu  ifade etmek üzere başlangıç yapmıştım ama neye niyet neye kısmet…

Bu saçma ve ne anlattığı belli olmayan, sadece iç döküp rahatlamak için yazılmış yazıyı şu an dilime dolanan bir parça  ile sonuçlandırayım. Ki siz de daha fazla işkenceye maruz kalmayın.

 


Özcan Deniz – Nasip Değilmiş ile Moonways