Bu yazıda mimleme olduğunu önceden belirtmek istiyorum. Lütfen sonuna kadar okuyun ki sizin de düşüncelerinizi alalım 🙂 Bir çok insanın birşeyleri biriktirme huyu vardır. Bazıları koleksiyoner olarak üst rütbelere yükselirken bazıları da benim gibi öylesine bir uğraş olarak nitelendirir bu durumu. Ben de zamanında çok farklı türlerde biriktirme yaptığım için sizinle de paylaşayım dedim. Yalnız benim biriktirdiklerim arasında gülünç derecede olanlar var. Yavaş yavaş neleri biriktirdiğime geçelim: Bundan çok uzun zaman önce başladı bendeki bu biriktirme merakı ve zaman içerisinde azalarak neredeyse sıfır seviyesine geldi.
Taso Çocukluğumun vazgeçilmezleri arasındaydı. Hatırlıyorum da ilk tasom cips poşetinden çıkan yepyeni bir Squirtle’dı ama benim olduktan yaklaşık 1 saat sonra birine sökülmüştüm. Sonrasında bu işte ustalaştım ve elimde sayısız taso oldu. Bir sürü farklı Pokemon taso ve Digimon tasoları ile egemenliğimi kurmuştum. Hatta para karşılığı taso satar ve sattığım kişiyle oynayarak yeniden sökerdim. Halen bir yerlerde 1200’den fazla tasom var ama nerede olduğunu bir türlü bulamıyorum.
Sporcu kağıdı Bu kağıtları da biriktirmek için uğraştım ama sürekli söküldüğüm için bir türlü elimde yeterli miktarda bulunduramadım. Artık hiç yok 🙂
Sakız kağıtları (Şıpsevdi, Turbo, Keloğlan, Mint, Tipitip) Ne yazık ki bu sakız kağıdı biriktirme maceram da uzun sürmedi. Bir çok resimli kağıt bir şekilde kayboldu ve artık elimde hiç yok.


Fotoğraf Hiç tanımadığım insanların anıları; fotoğrafları vasıtası ile görmek, çok düşük bir ihtimal olsa da belki onlarla karşılaşabileceğime ve fotoğrafları onlara verebileceğimi düşünmek beni hep mutlu etti. Bir çok bit pazarında çok düşük ücretler karşılığı aldığım bir çok fotoğraf bir yerlerde duruyor ve belki ben ölene kadar da duracak.
Karton kutu İşte en ilginci ve gülünç olanı 🙂 Bir ara gerçekten karton kutu biriktirmeye karar vermiştim. Ayakkabı kutuları, çikolata ve sakız kutuları gibi bir çok kutuyu evimizin altında biriktirdikten sonra çetin bir kış gününde kendileriyle vedalaşmıştım. Tabi bunun anlamsız bir uğraş olduğunu çok sonradan anlayacaktım.
Kitap, dergi, gazeteSanırım artık sadece biriktiriciyim. Kütüphanemde bulunan 600 kadar kitap ve onların yarısı kadar dergi ile gazete bir kenarda okunmayı bekliyor. Zaman içerisinde onları da bitireceğime inanıyorum. Bu kez hayal değil, gerçekten inanıyorum.
Eğer başka biriktirdiklerim de aklıma gelirse yine eklerim diye hayal kuruyorum. Bu arada tanıdık tanımadık bütün blog yazarlarını buradan mimliyorum. Özellikle bir kaç kişi yazmıyorum ki aklıma gelmeyenlerin kalbi kırılmasın 🙂