Foxit Reader & Ccleaner

Bilgisayarınızın optimize olmasına yani hızlanmasına yardımcı olan en popüler uygulamalar arasında ilk sırada yer alan Ccleaner, oldukça kaliteli ve başarılı bir yazılım olarak karşımıza çıkmaktadır. Ccleaner yazılımı 4 ana kategoriden meydana gelmektedir.

İlk kategori Cleaner olarak adlandırılır. Bu kategoride tarayıcınızda bulunan kayıtlı parolalar, DNS cache, session, history vb. gereksiz ve bilgisayarınızın yavaşlamasına sebep olan dosyaların silinmesini sağlayarak bilgisayarın daha hızlı bir şekilde çalışmasına yardımcı olan bir yazılımdır. Bilgisayarınızda bulunan uygulamaların yüklemiş olduğu geçici dosyalar ise bu menü altından temizlenerek bilgisayarınızdan kaldırılmaktadır. İkinci kategori ise Registy olarak adlandırılır. Bu kategoride ise gereksiz font, dll ve mui cache gibi dosya türleri temizlenmektedir. Aynı zamanda buradaki hatalı dosyalarında onarımı sağlanmaktadır. Üçüncü kategori ise Tools olarak adlandırılmaktadır. Bu menüde bilgisayarınızdan bir türlü kaldırmadığınız yazılımların kaldırılmasını sağlayacaktır. Ccleaner yazılımının Tools menüsünde aynı zamanda Drive Wiper adlı bir program bulunmaktadır. Bu program sayesinde hard diskinizde bulunan verileri bir daha geri getirilemeyecek bir şekilde kolayca silebilirsiniz. Son kategoride ise Options menüsü yer alır. Bu menüde Ccleaner yazılı ile ilgili ayarlar bulunmaktadır. Ccleaner yazılımının Free adlı versiyonu ücretsiz bir şekilde kullanıcılara sunulmaktadır. Fakat Ccleaner programının profesyonel sürümü için ise fiyatlandırma bulunmaktadır. Sizde hemen sitemiz üzerinden indir butonuna tıklayarak bilgisayarınızı tamamen temizleyecek olan Ccleaner programını indirebilirsiniz. Size önereceğimiz bir diğer program ise Foxit Reader programıdır. PDF dosyalarını okuyabilen Foxit Reader programında aynı zamanda bu dosyalar üzerinde düzenlemeler yaparak yazdırabilmenizde mümkündür. Oldukça pratik bir program olan Foxit Reader, ücretsiz bir şekilde kullanıcılara sunulmaktadır. PDF dosyalarını açma konusunda en popüler olan Adobe Reader’a göre bilgisayarda çok daha az yer kaplamasından dolayı Foxit Reader programını sizlere tavsiye ediyoruz. Aynı zamanda Foxit Reader programında çok hızlı bir şekilde işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Alternatif bir elektronik doküman dünyasında yer almanızı sağlayan Foxit Reader programını sizde mutlaka bilgisayarınıza indirmeli ve kullanmaya başlamalısınız. Bu program sizinde oldukça fazla işinize yaracaktır ve sağlamış olduğu fırsatlar sayesinde işlemlerinizi çok daha pratik bir şekilde gerçekleştirebileceksiniz.