Foça Butik Otel açısından son derece zengin bir lokasyon olmasına karşın her otel de sizin isteklerinize karşılık verecek diye bir garanti yok. Onun için Foça Butik Otel seçimi yaparken ince eleyip sık dokumanızı öneririm. Bu yazıda Foça Otel 1887 ile ilgili bilgiler verilecektir. Şimdi otel yetkilisinin ağzından oteli ve Foça’yı okuyalım:

Foça Butik Otel

Otelimiz Foça merkezdedir. Foça dendiğinde insanların aklına ilk gelen taş evlerdir. Antik Phokaia Kenti’nin 6000 yıllık tarihinin izlerine Foça’da rastlayabilirsiniz. Kente ait uzun surların bulunması bize o günkü koşullarda buranın çok önemli olduğu bilgisini veriyor. Otel 2017 yılında açılmış olup, eski bir Rum taş evinden dönüştürülmüştür. Rum evi izlerini kapısından görebilirsiniz. Gotik tarzda yapılmış kemerli bir kapısı bulunmaktadır, kapısının üzerinde yer alan 1887 binanın yapılış tarihini ifade etmektedir dilerseniz https://www.focaotel1887.com/ adresinden detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Otelimiz oda ve açık büfe kahvaltı konseptiyle çalışmaktadır. Çift kişilik odalarımızda klima bulunmaktadır. Kış konaklamaları için otelimizde kalorifer tesisatı bulunmaktadır. Misafirlerimizin otelimizin havuzundan faydalanma imkanı vardır. Foça’nın merkezinde olan otelimizde konaklayan müşterilerimiz için bisiklet sürprizimiz bulunmaktadır. Odaların içini dekore ederek eski ile yeniyi birlikte kullanmak istedik. Yerlerde kullanılan taşlar, odalardaki yatak başları, büyük yatakları dekorda kullanırken amacımız, misafirlerimiz ile Foça Otel 1887 ile tatil keyfi yaşasınlar ve kendilerini evlerinde gibi hissetsinler istedik.

Foça Antik Kent’ten Esintiler

Foça’nın pırıl pırıl koylarında stresten uzak, şehirlerin keşmekeş yaşamından uzak bir tatil geçirirsiniz. Koylar mavi bayraklı plajlara sahiptir. Otel Denize 30 metre uzaklığındadır.

Foça Pazar Yeri

Foça’ya geldiklerinde misafirlerimizin mutlaka pazarı gezmelerini ve Ege’nin kendine has bitkilerini görmelerini salık veririz. Kadınlar daha o sabah otlarını bahçelerinden toplayıp pazarda satmaya getirirler. Foça Pazarı; Salı günlerinde kurulur.

Foça’da Osmanlı’dan Kalanlar

Fatih Camii, Hafız Süleyman Mescidi ve Kayalar Camii en önemli üç eserdir. Ayrıca Osmanlı Mezarlığı bulunmaktadır.

Foça’da Olta Balıkçılığı’nın Keyfini Çıkarın

Foça sahilleri temizdir, o nedenle balıklar bu bölgede rahatlıkla üreyebilirler. Tatile gelmişken Eski Foça Kapılar Bölgesi’nde olta atarak balık tutmanın zevkini çıkarın. Foça’da her gün bütçenize uygun tekne turları yapabilirsiniz. Teknede kurşunlu oltaları atarak balık tutmanın keyfini çıkarabilirsiniz. Teknelerle Orak, Hayırlı, İncirli, Fenerli adalarını gezebilirsiniz, koylarda yüzebilirsiniz. Yüzerken Akdeniz foklarına da rastlayabilirsiniz.

Foça’da Gezilecek Yerler

Değirmenli Tepe’yi mutlaka ziyaret edin. Kybele’yi gezin. Kybele antik çağda liman kentlerinin ana tanrıçasının ismidir. Foça yarımadasında antik kentin surları Beş Kapılar adıyla anılır. Burası UNESCO tarafından koruma listesine alınmıştır. İncir ve Orak adalarında kutsal alanlar vardır, görmeden Foça’dan ayrılmayın.

Foça Otel 1887 Oda Konforu Ve Dükkanlar

Konuklar için Foça Otel 1887 oda konforu içerdiği birçok yenilik ve modern katkı ile birlikte arz ediliyor. Sıcak havalara ve nem oranına karşı istenilen seviyelerde çalıştırılabilen klimalar ve tavan vantilatörleri mevcut. Bunun yanı sıra yirmi dört saat kullanılabilecek sıcak su imkanları da var. Otellerdeki yataklar çift kişilik ve tek kişilik olarak ayrılıyor ve her yatak uyku ve dinlenme kalitesini üst düzey noktalara taşıyor. İhtiyaçları ve istekleri olan otel sakinleri istedikleri saatte oda servisini ve danışmayı arayarak taleplerinin en kısa sürede gerçekleşmesini sağlayabiliyorlar. Otel odalarında havuz manzaralı seçeneklerin yanı sıra tamamen antika bir estetik beğenisiyle dekore edilmiş odalar da bulunuyor.

Foça Otellerinde 24 Saat Açık Dükkanlar 

Foça otellerinde oda konforunun yanı sıra sunulan bir diğer seçenek oldukça akılda kalıcı ve egzotik ürünler satan bir dükkanın bulunması. Tatil dönüşlerinde memleketlerindeki evlerine ve oradaki arkadaşlarına uzun yıllar boyunca akıldan çıkmayacak armağanlar götürmek isteyen kişiler bu dükkanlarda hem tamamen doğal ve organik hem de tamamen orijinal ürünler bulmak. Bunların başında sabun ürünleri yer alıyor. Hiçbir katkı maddesi kullanılmadan imal edilen bu sabunlar hoş birer hediyelik eşya olarak da değerlendirilebilir ve özel süslemeleri ile birlikte satılıyor. Kozbeyli Köyü’ne ait olan bu sabunlar İzmir hatırası olarak değerlendirilebilir ve dönüş yolunda bavullarda ek bir yer de bulunabilir. İzmir denince zeytin yağını unutmak olmaz Bu otellerin dükkanlarında tamamen kaliteli ve başka hiçbir şehirde bulunmayacak lezzette olan zeytin yağlarını da çok uygun fiyatlarda tedarik etmek mümkün görünüyor.

Dükkanlarda satılan egzotik ürünler bunlarla sınırlı değil. Bunların yanı sıra tamamen bölgeye ve yöreye özgü tatları bünyesinde barındıran reçel seçenekleri de mevcut. Tatillerini damak tatlarına uygun reçeller ile birlikte taçlandırmak isteyen tatilciler bu dükkanda bulunan ve özel kavanozlarda bulunan reçellerin de sahibi olabilirler. Aynı reçelleri otellerin açık büfe kahvaltısında tatmak ve buna göre bir karar vermek de ek seçenekler arasında bulunuyor. Hobi malzemeleri olarak satılan ve küçük süslemeler ve boyalar ile birlikte harika birer hediyelik eşyaya dönüşen küçük ahşap eşyaları da aynı otellerin dükkanlarında incelemek ve satın almak ek imkanlar arasında bulunuyor.

Foça Butik Otel İletişim ve Ulaşım
İsmetpaşa Mahallesi, 206. Sk. No:7 Eski Foça / İzmir / Türkiye

TELEFON: +90 232 812 3930

TELEFON: +90 232 812 2806

E-POSTA: info@focaotel1887.com