Bundan yıllar önce sosyalleşme alanları mahalleler ve sokaklardı. Mahalleler arası futbol müsabakaları yapılırdı, düğünler ve etkinlikler olurdu ve bir çok zaman aşağı mahalledeki kuzenlerimizin de bizi kendi gruplarına dahil etmeleriyle sosyalleşme adına etkili adımlar atılırdı. Hatta şimdilerde bile devam eden dostlukların mahalle maçlarından, bir çok evliliğin de düğün törenlerindeki tanışmalardan temel alındığı söylenebilir.

Şimdilerde ise sosyalleşmenin yeni adı; sosyal ağlar! Bunlar arasında  Facebook   Twitter   Google Plus   Instagram   Tumblr  ve  Pinterest  gibi mecralar başı çekse de bir çok farklı sosyal medya mecrası mevcut. Yine de bu saydıklarımız arasında en revaçta olanı Facebook! Zuckerberg tarafından kurulan Facebook‘un kullanıcılarına sayısız avantaj sağladığı bir gerçek ama artık burada olmak istemeyenler ne yapacak? Yani hesabınızı silmek istiyorsanız nasıl bir yol izlemelisiniz biliyor musunuz?Facebook hesap silme işleminde aşağıdaki ayrıntıları aklınızda bulundurmanız yararınıza olacaktır.

Facebook hesabını kapatmak isteyenlerin aklında bulunması gerekenler!

  • Hesabınızı sildiğiniz zaman arkadaşlarınızın hesabınıza ulaşıp görüntüleyemeyeceğini bilmelisiniz.
  • Hesap silme işleminden sonra Facebook size 14 günlük bir düşünme süresi verir ve hesabınız dondurulur. Yani olur da bu 14 günlük süreçte hesabınızı silmekten vazgeçerseniz tekrar kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.
  • 14 gün sonra ise hesabınız geri dönülemeyecek biçimde tarihin tozlu rafları arasında yerini alır.
  • Hesabınızı sildikten sonra bir daha asla geri alamayacağınızı bilmelisiniz.

İşin özeti; Facebook hesabınızı kalıcı olarak silmek istiyorsanız bunun geri dönülmez bir yola girişi olacağını aklınızdan çıkarmayın. Size verilen 14 günlük bekleme ve kararı gözden geçirme süresini iyi değerlendirin. Facebook’un size kattıklarını ve katabileceklerini; sizden götürdüklerini ve götürebileceklerini de iyi analiz ederek son kararınızı verin!