Netflix; dizi, film, belgesel ve bir çok içerik sunan Amerika Birleşik Devletleri merkezli bir platformdur. 141 Milyar Dolarlık dev bir şirket olan Netflix bir çok ülkede hizmet vermektedir. Netflix, Hakan: Muhafız dizisi ile Türkiye pazarına girmiştir. Çağatay Ulusoy’un başrolünde oynadığı dizi fantastik bir hikayeye sahiptir. Öyle görünüyor ki Türk Netflix dizileri yakın zamanda çoğalacaktır. Netflix sadece yapımcısı olduğu dizileri, filmleri değil aynı zamanda mevcut dizi ve filmleri de kendi bünyesine katmıştır. Birçok Türk filmini Netflix üzerinden izlemek mümkündür. Netflix ücretsiz bir platform değildir. Kullanıcılar mevcut içeriklere ulaşabilmek için aylık olarak paket almak zorundadır. Bu paketler görüntü kalitesine göre ve cihaz paylaşımına göre değişmektedir.

En İyi Netflix Dizileri

  1. Master Of None

Bir komedi dizisi olan Master Of None; 30 yaşındaki bir göçmenin hikayesini ele almaktadır. 30 yaşında olmasına rağmen geleceği ile ilgili kararlar vermekten aciz birisidir. Hatta öyle ki akşam yemeğinde dahi ne yiyeceğine karar almakta zorlanır.

  1. Big Mouth

İki çocuğun maceralarını anlatan bir çizgi dizidir. Dizi, 2017 yılında başlamıştır. John Mulaney ve Nick Kroll tarafından seslendirmesi yapılmaktadır.

  1. Happy Valley

Happy Valley; 2014-2016 yılları arası çekilen bir dram dizisidir. Bir kaçırılma hikayesini konu edinir. Aktris Sarah Lancashire başrol oyuncusudur.

  1. Babylon Berlin

Tek sezonluk dizide Birinci Dünya Savaşı’nda hizmet eden Müfettiş Gereon Rath, bir yeraltı olayını araştırırken tehlikeli bir entrika ağını ortaya çıkarmıştır.

  1. Chewing Gum

Beyoncé takıntılı dindar yetiştirilen Tracey dünyayı anlamaya çalışan ve hayallerinin peşinde koşmak isteyen genç bir kızdır. Yaşanan olaylar ve Tracey’in yöntemleri ise oldukça eğlencelidir.