Bir aşkı resmiyete dökmenin ve “Hastalıkta, sağlıkta” diye haykırmanın size neyi anımsattığını biliyorum çünkü bana da aynı şeyi anımsatıyor: Düğün!

Birbirini seven ve birlikte yaşamaya karar veren iki insan evlilik kararını verdikten hemen sonra birçok maddeye sahip bir yapılacaklar listesi oluşturuyor. Bu listedeki tüm unsurlar bir bir netleştirilip düğün gününe ancak gelinebiliyor. Düğüne kadar yapılacaklar listesinin ve seçim sürecinin en gedikli elemanları ise şöyle: Gelinlik, damatlık, düğün mekanı, düğün davetiyesi ve ikramlıklar.

Gelinlik ve damatlık seçimleri tamamen kişilerin beğenileri, vücut ölçüleri ve bireysel tercihleri çerçevesinde şekilleniyor. Tabi bu aşamada dini inanç, sosyokültürel ögeler de özellikle gelinlik seçiminde önemli bir etken olabiliyor.

Düğün mekanı seçilirken de yine birçok farklı etmene dayalı tercihler yapılıyor. Öncelikle mevsim koşulları gözetilerek düğünün bir kır düğünü mü yoksa salon düğünü mü yapılacağı belirleniyor. Ardından fiyat skalasındaki tercihler inceleniyor. Son olarak da düğün mekanının sunacağı hizmetler ve hizmet kalitesi göz önünde bulundurularak seçim yapılıyor.

Düğün Davetiyesi Seçimi

Belki de düğünden geriye kalacak en güzel hatıralar, düğün fotoğrafları ve düğün davetiyesidir. Bu açıdan düşünürsek düğün davetiyesinin en az fotoğraflar kadar önemli olduğunu anlamak mümkün. Misafirlerinizi, yeni hayatınızın başlangıcına çağırmak ve bu mutluluğu onlarla paylaşmak için kullandığınız davetiyeler, öyle sıradan kâğıt parçaları değildir. Alelade bir davetiye seçmek ve göndermek yerine yıllarca hatırlanacak bir davetiye seçimi yapmak her zaman akıllarda güzel anılarla kalacak bir düğün için de anahtar niteliğindedir.

En Sevilen Davetiye Modelleri

Her ne kadar her bireyin beğendiği davetiyeler farklı olsa da genel anlamda birçok insanın beğendiği düğün davetiyelerinden bahsetmek mümkün. Özellikle şeffaf davetiye modelleri, mühürlü davetiye modelleri, minimalist davetiye modelleri ve mühürlü-ipli davetiye modelleri; en sevilen davetiye modelleri olarak öne çıkıyor.

En sevilen davetiye modelleri arasında artık yeni bir davetiye modeli var: Online davetiye! Özellikle kağıt israfını engellemesi ve ekonomik çözümler ile yönetilebilir bir düğün organizasyonu imkanı vermesiyle dikkat çeken online davetiye modelleri için Davetino.com gönül rahatlığıyla tercih edilebilir. Hem Türkiye’de hem dünyada milyonlarca davetiye üreten firmanın avantajlarının bazılarını şöyle özetlemek mümkün:

Davetino Online Davetiye

Online düğün davetiyesi olur mu canım?” diyor olabilirsiniz ama avantajlarını görünce fikrinizi tümden değiştireceksiniz.

Davetino Online Davetiye Nedir: Davetino; düğün, nişan, nikah, kına, sünnet, etkinlik gibi birçok organizasyon için özenle oluşturulan internet sitesi şeklinde online davetiye hazırlama ve misafir takip etme uygulamasıdır. Birçok hazır tema ile birkaç basit işlemde davetiyenizi içeren sitenizi oluşturabilir ve yayına alabilirsiniz.

Online Davetiyede Neler Var: Davetino online davetiyenizde kişisel bilgileriniz, fotoğraflarınız, düğün tarihi, mekan, mekanın konum bilgisi, yol tarifi gibi birçok detay mevcut. Ayrıca davetiyenizi mail ya da sosyal medya yoluyla iletme imkanı ile birlikte misafir yönetimi ve otomatik hatırlatma gibi seçenekler de sunuluyor.  Bunların yanında misafirinize “Düğüne katılacak mısın?” sorusunu sorup cevap alabiliyorsunuz. Böylece ona göre bir organizasyon şeması oluşturabiliyorsunuz.

Davetino’nun eşsiz faydaları arasında en önemlilerden biri ise düğün hatırlatma bildirimi gönderebiliyor olması. Düğüne 1 hafta kala, katılacağını bildirmiş durumda olan misafirlerinize hatırlatma maili ya da SMS gönderme imkanına sahipsiniz.

Dilediğiniz zaman davetiyenizde güncelleme de yapabilirsiniz. Davetiyeniz, 1 yıl boyunca yayında olacağından daha sonra da giriş yapıp anılarınızı tazeleyebilirsiniz.

Bu arada sık sorulan sorulardan birine de cevap verelim: Misafirlerinizin davetiyeyi almak için herhangi bir üyelik oluşturmasına ve üye girişi yapmasına gerek yok. Merak etmeyin, sizi bunlarla uğraştırmayı biz de hiç istemeyiz.

Davetiye Kaç Kişilik: Size bir iyi haberimiz var. Davetiye gönderiminde kişi sınırı yok.

Online davetiye ilginizi çektiyse detaylı inceleme için Davetino resmi sitesine gözatmanızı öneririz:

https://davetino.com/