Dudak ve Çene Dolgusu

Dudak Dolgusu yaptırmadan önce hekimimiz Mustafa Karataş, hastaları ile birebir görüşerek muayenelerini gerçekleştirir ve dolgu uygulamalarının nasıl yapıldığı ve hangi bölgelerde nasıl bir görünüm elde edileceği hakkında hastalarına bilgi verir.

Dudak Dolgusu nasıl uygulanır?

Dudak dolgusu ilk olarak hekimin hastanın nasıl bir görünüm elde etmek istediği hakkında bilgi sahibi olması ile başlar. Uygulama öncesinde dudaklara anestezi için krem sürülür ve hastanın acısız ve ağrısız bir şekilde işlemden çıkabilmesi sağlanır. Daha sonrasında ise dolgu maddesi dudağa enjeksiyon ile verilerek yaklaşık 10 dakikada işlem sonlandırılır.

dudak-dolgusu-canim-yanar-mi

İşlemin ardından nelere dikkat etmeliyiz?

Öncelikle dudaklarımız oldukça hassas bir yapıya sahiptir ve bu nedenle mutlaka uzman eller tarafından işlemler yapılmalıdır. Uygulamanın ardından 1 gün süre ile ruj sürülmemelidir ve 2 hafta süresince de sauna ve solaryuma girilmemesi önerilmektedir.

dudak-dolgusu-fiyatlari

Dudak dolgusunun herhangi bir yan etkisi var mı?

İşlemin ardından nadir de olsa şişkinlik, kızarıklık, yanma ve kaşıntı olabilmektedir. Bu durum geçici olmakla birlikte asla sağlık açısından bir zararı bulunmamaktadır.

Çene dolgusu ise yine oldukça sık tercih edilen ve hekimimiz Mustafa Karataş’ın da kliniğinde sıklıkla uyguladığı bir medikal uygulamadır.

Çene dolgusu işleminde hangi madde uygulanır?

Tüm dolgu uygulamalarında olduğu gibi çene dolgusu işleminde de dünyada en çok tercih edilen ve güvenilir olan hyaluronik asit kullanılmaktadır.

dudak-dolgusu-nasil-yapilir

Çene dolgusunun kalıcılık süresi bittiğinde, görünümde sorun olur mu?

Çene dolgusu işleminin kalıcılık süresi olan 6 ay sonunda, kesinlikle görünümde bir farklılık olmaz ve zaten kullandığımız dolgu maddesi zamanla kendiliğinden yok olduğundan eski görüntünüze geri dönersiniz.

İşlem esnasında acı ya da ağrı hissedilir mi?

Uygulamada yaklaşık  45 dk önce lokal anestezi etkili krem uygulanarak bölge streç film ie kapatılır. Ancak eğer işlem kanüller ile yapılır ise bölgeye lokal anestezi de uygulanabilmektedir. Bu duru muayene esnasında hasta ile doktor arasında görüşülmektedir. Dolayısı ile her iki yöntemde de acı ya da ağrı hissi olmaz.