Takvimlerin 2018 yılının son çeyreğini gösterdiği şu günlerde bir dünya vatandaşı olmak isteyenlerin bu yolda atması gereken ilk adımlardan biri de İngilizce biliyor olmaktır. Dünya vatandaşı olmak, diğer uluslardan insanlarla ortak bir dili konuşabiliyor olmayı gerektirir. Dolayısıyla yaşamın herhangi bir alanında İngilizce biliyor olmanın büyük faydası görülecektir. Peki İngilizceyi hangi alanlarda kullanacağız? Gelin bu alanlara kısa bir bakış atalım:

İngilizce nerelerde gerekli?

Bu soruya özetle: “Yaşamın her alanında!” cevabını vermek yanlış olmayacaktır. Bu alanlara kısa kısa örnekler vermek gerekirse;

  • Yurtdışına çıktığınızda iletişim kurmada
  • Global hizmet veren bir şirketin çalışanıysanız kurum içi iletişimde
  • Alıcı ya da satıcı olarak bir ticaret esnasında
  • Yurtdışında alışveriş esnasında
  • Ülkenize gelen bir yabancı ile iletişimde
  • Yabancı dilde yazılmış yazıları, kitapları, gazete ve dergileri okumada
  • Yazılım ve bilişim sektöründe eğitim almada

İngilizcenin nerelerde gerekli olduğu sorusuna ilişkin cevaplar arttırılabilir. Burada saydıklarım yalnızca 1 dakika içerisinde aklıma gelenler. Bu dili öğrenmek dünyanın herhangi bir yerinde karşılaştığınız sorunları etkili çözüme kavuşturmak için en basit yoldur. Bu noktada şanslıyız ki ülkemizde İngilizce kursları neredeyse her köşebaşında mevcut ancak herhangi birine giderek öğrenebileceğiniz yanılsamasına düşmeyin lütfen.

İngilizce nerede öğrenilir?

Aslına bakarsanız İngilizce de diğer diller de her yerde öğrenilir. Önemli olan sizin ne kadar büyük bir özveri ve azimle öğrenmeye çalıştığınızdır. Herkes, her koşulda öğrenebilse de öğrenme metotları kişiden kişiye değişir. Yine de en verimlisi kurslara katılarak öğrenmeye çalışmanızdır. Diyelim ki Mecidiyeköy İngilizce kursları arasında bir tercih yaptınız ve iletişim kurarak kurs tarihinizi belirlediniz. Kurslara katılmaya başladınız ve sürekli eğitim alıyorsunuz. Peki sadece kursa gidip gelerek İngilizce öğrenilir mi? Asla! Orada öğrendiklerinizi yazmaz ve günlük hayat içerisinde de tekrar etmezseniz üzgünüm ama pek de yol katedemezsiniz. İşte bu noktada devreye sizin inancınız ve azminiz giriyor. Yani amiyane tabirle ne kadar emek, o kadar ekmek.

Kurslarda İngilizce öğrenilir mi?

Neden öğrenilmesin? Hatta belki de ülkemiz koşulları içerisinde en verimli İngilizce öğrenme yöntemi kurslar vasıtasıyla eğitim alıp ardında da tekrarlamanız ve unutmamanızdır. Neticede “Dil nankördür” diye bir tabir var ki bu doğrudur. Tekrar edilmedikçe, kullanılmadıkça unutulup gider. Yine de Üsküdar, Ümraniye, Kadıköy, Taksim, Beşiktaş, Mecidiyeköy, Bakırköy ve Şişli İngilizce kursları kadrosunda bulunan eğitmenler sizi tekrar edip unutmamanız için teşvik edecektir.

Bu tür kaliteli eğitmenleri kadrosunda bulunduran, gerçekten öğrencilerine İngilizce öğrenmenin basit yollarını sunarak hayatlarını kolaylaştıran bir kurs arıyorsanız size Türk Amerikan Derneği’ni önerebilirim. Kampanyaları ile de son derece cazip ve oldukça merkezi bir konumda olan derneğin kursları gerçekten kalite kokuyor. Daha ayrıntılı bilgi almak isterseniz tadmecidiyekoy.com adresini ziyaret edebilirsiniz.