Kişisel

Çok kısa zaman sonra buradayım!

kişisel blog
kişisel blog
Yazar: Çağrı

Merhaba arkadaşlar,

Uzun zamandır sadece 8 saat uykuya bile hasret kalacak şekilde yoğun çalıştığım bir iş tempom olduğundan sadece benim olan kişisel blog Suskumru’ya yazı yazma, özen gösterme konularında ne yazık ki istediğimi yapamadım. Söz konusu işim sebebiyle eşimi dahi göremediğimden bu süreci sonlandırma kararı aldım. Kısmetse 9 Aralık’ta işten ayrılıyorum. Dolayısıyla artık daha fazla evde zaman geçirebilecek, daha fazla yazı yazabileceğim.

Yazacak çok fazla konum var fakat dediğim gibi zamanım kısıtlı. Oysa Suskumru’ya daha fazla yazı yazarak, daha fazla özen göstererek yakaladığı ivmeyi en azından devam ettirmek niyetindeyim. Alexa adı verilen sıralama sisteminde bir ara oldukça iyi konumlara gelip ardından hızlı bir kayıpla kötü yerlere gelmiştik. Şimdilerde bu değerlerin iyi olduğu bir sıralamadayım ama neden daha iyisi olmasın ki?

Suskumru ve diğer web projelerimden elde edeceğim gelirle de ve üzerine de kendim katarak bir Macbook almayı istiyorum. Tabi fiyatların dikey tırmanış yapan bir roket gibi yükselmesi sebebiyle ikinci el ve 2013 çıkışlı bir Macbook alabileceğimi belirtmem gerek. Neden Macbook sorusunu duyar gibiyim. Uzun pil ömrü, minimal dizaynı, güçlü yazılımı ve kullandığım telefon olan iPhone 7 ile uyumu sebebiyle tercihim bu yönde.

Bu noktadan sonra daha detaylı ve ilgi çekici yazılarla karşınızda olmak için çaba göstereceğim. Hepinize sevgiler.

Yazar hakkında

Çağrı

Ekim 87'den bu yana nefes alıp veren bir beşer. Çokça şaşar.

Yorum bırak

4 yorum

  • Boşluyoruz bloglarımızı hem de çok. Aslında elimizde öylesine güzel bir nimet var ki ama düzen içerisindeki düzensizliği hayatımıza entegre etmişiz böyle devam ediyoruz. İş hayatı bazen radikal kararlar vermemize sebebiyet verecek kadar artık anlamsızlaşıyor. Kendi iş düzenini kurmak ve doğrultuda yaşamakta insanı stresten biz nebze olsun uzaklaştırıyor. Umarım hayal ettiğiniz düzene kavuşursun. Macbook konusuna gelecek olursam eğer Mayıs ayında Macbook Pro aldım Çağrı. Yok abi yemişim pc’yi! Tadını aldığın zaman bir daha hiç vazgeçemiyorsun. Daha öncede iMac kullanığım için yabancı değilim platforma ama hem hafif olması hemde uzun süreli kullanım açısından kesinlikle Mac. Aldığım cihazla ilgili kısa bir süre önce inceleme yazısı yazmıştım fikir vermesi açısından dilersen inceleyebilirsin. Umarım dilediğin hayal ettiğin herşeye sahip olursun. Yazılarını bekliyorum..

    • Bütün bu anlattıklarına katılmakla birlikte galiba ben arzu ettiğim düzene tam olarak olmasa da kavuştum. Süreci biraz daha şekillendirip yazma serüvenimi daha stabil hale getirme planım var. Kesinlikle alacağım bir Macbook, şimdiden para biriktirmeye başladım. Yazını daha önce okumuştum ama satın alma zamanım geldiğinde yine üzerinden geçerek okuyacağım. İyi ki varsın 🙂

  • Bir Macbook Pro kullanıcısı olarak neden diye sormuyorum bile:)) Umarım hedefine bir an evvel kavuşursun. Kararın için de hayırlı olsun.