Science, Technology, Engineering ve Mathematics yapılarının bir araya gelmesiyle oluşan öğretim modeli olan Stem’in en önemli amacı yetkin bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Stem ürünleri yaş gruplarına göre şekillenir. Bu nedenle robotik kodlama ürünlerini satın alırken kişinin yaşını, el becerisini, yazılım bilgisini göz önünde bulundurmalısınız.

Robotik Kodlamaya Başlangıç

Kodlama becerilerinin temellerinin çocuk yaşlarda atıldığı düşünüldüğünde, robotik kodlama kavramı da ön plana çıkmaktadır. Dolayısıyla, zihinsel becerileri gelişmiş çocuklar yetiştirmek isteyen ebeveynlerin en çok tercih ettiği yollardan biridir. Kodlama öğrenimine başlamak için bazı gereksinimler mevcut olsa da temini ve kullanımı oldukça kolaydır.

Robotik Kodlama Ürünleri

Kodlama yapabilmeniz için ilk olarak bilgisayar gibi bir donanıma ihtiyacınız olacaktır. Robolinkmarket.com’da kodlama öğrenebileceğiniz ve kodlama bilgilerinizi geliştirebileceğiniz birçok ürün bulunmaktadır.

Clementoni Robot

İtalya kökenli bir marka olan Clementoni, eğitici oyuncakların en fazla çeşidi olan markalarından biridir. Özellikle çocukların gelişimlerine büyük katkı sağlayan Clementoni robot modelleri, eğlendirirken öğretici özelliklere de sahiptir. Robotlar dışında uçak, yarış arabası, helikopter, kamyon gibi eğlenceli oyuncakları da tercih edebilirsiniz.

Cubetto

Tıpkı Clementoni gibi Cubetto da çocuklara robotik kodlamayı sevdiren markalardan biri. En büyük avantajlarından biri ise 3 yaş üzeri çocukların bilgisayar olmadan programlama yapmalarını sağlamasıdır. Ürünü aşağıdaki linkten detaylı olarak inceleyebilir ve satın alabilirsiniz,

robolinkmarket.com/cubetto-cocuklar-icin-robotik-kodlama-seti

Stemist Box

Çocukların evde kendi yürüyen motorlarını tasarlayabilecekleri eğlenceli ürünlerdir. Ahşap veya plastikten oluşan Stemist Box ürünleri, çocukların hayal dünyalarını da geliştirmelerini sağlar. Böylelikle hayal kurma becerileri gelişen çocuklar, kendilerini daha net ifade etme becerisine de sahip olurlar.

Matatalab Kodlama Setleri

4-9 yaş arası çocuklara kodlamayı sevdirmeyi amaçlayan Matatalab’ın pro ve normal kodlama seti olarak iki farklı ürünü bulunmaktadır.

Makeblock

Makeblock’un çeşitleri parçaları ayrı olarak da bulunsa, genelde set halinde satılır. Bluetooth destekli mBot robot kiti, en çok tercih edilen Makeblock setlerinden biridir. Kit içinde bulunan parçaları birleştirdiğinizde ise ortaya bir robot çıkmaktadır. Tablet ya da cep telefonu gibi cihazlarla bu robotu kontrol edebilirsiniz.

Bu ürünler dışında yetişkinlerin çocukların keyifle robotik kodlamayı öğrenebileceği Imagine Station, Lego, Logiblocs, Robobloq, Twin ürünlerini de Robolinkmarket.com’dan güvenle satın alabilirsiniz.