Selam gençler, n’apıyorsunuz? Çok uzun zamandır aranızda değilim. İyice çirkinleştiğimin de farkındayım; yazı yazmadığım gibi bir de blogu tanıtım yazılarıyla doldurdum. En ifrit olduğum davranışlardan birini kendim sergiliyorum. Zararını da yine kendim gördüm. Mesela okur sayım düştü. Alexa verilerim kötüleşti, hatta Alexa TR verilerim bayağı “Ben gidiyorum dümbük, ne halin varsa gör” dedi ve hızla gökyüzüne doğru yükseldi. Blog yazarları arasındaki yerim de sallantıya uğradı.

Peki bu durum neden oldu? Aslında bahane çok. İsteyen adam ne yapar eder bir zaman bulur yazar. Ben sebeplerini söyleyeceğim sadece; bilin diye.

Önce bilgisayarım bozuldu ve eşimin minibookuna tamah eder hale geldim. Onunla da yazasım gelmedi. Görseli bloguma özgün olarak hazırlamak, çeşitli minik ayarları yapmak gibi ayrıntılı konularda istediklerimi minibook ile yapamadığım için, yazmayı da bıraktım.

Sonra oyunculuk eğitimi aldığım Akademi 35 Buçuk’un bitirme sınavları geldi. Onlara hazırlanmak için ciddi bir prova süreci geçirdim. O kadar hazırlanmam yazma sıklığımı da azalttı elbette fakat bilmenizi isterim ki sınavları geçemedim. Sanırım Haziran’da bir daha gireceğim sınava.

Bunlara ek olarak yüksek lisans sınavlarım da kapıya dayanınca mecburen yazmayı bıraktım. Neyse ki en düşün notum 85 olarak geldi de meyvesini yiyor gibi hissediyorum. Gerçi toplam 5 ders var ama yine de ders derstir.

Tabi bir de Tiyatro Adam’da teknik ekipte çalıştığım için bu kadar şeyi aynı zamanlara nasıl sıkıştırdım bilemiyorum. Tüm bunlar olunca yazasım da gelmedi açıkçası. Bunlara bağlı olarak sanırım yazma kaabileyim de köreldi.

Şimdi, bir aksilik olmazsa 1 hafta içerisinde yeni bir bilgisayar alacağım. Yazılarımı da yazacağım, vloglarımı da çekip montajlayacağım ve yayınlayacağım. Çok özledim be sık sık yazmayı, okumayı, bloglarınıza yorum yapmayı…

Ee sonra?

Bundan sonra daha güzel olacak. Mesela tiyatronun son iki oyunu kaldı. Ondan sonra sezon bitiyor. Hatta İstanbul’da olanlar gelsenize oyuna! Akatlar Kültür Merkezi ve Ortaköy Afife Jale Kültür Merkezi’nde. 5 Mayıs ve 12 Mayıs’ta. 3-5 kişiyi davetli kontenjanından alabilirim.

Bu arada bilgisayar alacağım demiştim ya; Türk Telekom’dan alacağım. Lenovo Ideapad 100 isimli bir bilgisayar. Sizce basit grafik işlerini ve basit video montaj işlerini kaldırır mı? O kadar blog yazıyorsun anlamıyor musun derseniz haklısınız ama gerçekten anlamıyorum. Bakın özellikleri bunlar:

İşlemci Özellikleri
İşlemci Ön Bellek 3 MB
İşlemci Markası Intel
İşlemci Teknolojisi Core i5
İşlemci Hızı 2.2 GHz Turbo ile 2.7 GHz
İşlemci Numarası 5200U
Ram Özellikleri
RAM Kapasitesi 4 GB
RAM Tipi DDR3
Ekran Özellikleri
Ekran Boyu 15.6 inch
Ekran kartı
Ekran Kartı Tipi Paylaşımsız
Ekran Kartı Markası NVIDIABilgi
Ekran Kartı Hafızası 2 GB
HDD Özellikleri
Disk Kapasitesi 500 GB
Disk Türü SATA
Grafik Kart
Ekran Kartı Chipseti GT920M
Hafıza Bus Hızı
Optik Sürücü DVD Super Multi
Sensör
Çözünürlük 1366 x 768
Bağlantı Özellikleri
USB 3.0 Var
HDMI Var
USB 2.0 Var
Diğer
İşletim Sistemi Windows 10

Bir de Gearbest, Banggood ya da Aliexpress gibi sitelerden bazı ürünler almak istiyorum ama aklımda soru işaretlerim var. Mesela kargo süresi, gümrük mevzuatı, ürünün kusurlu olması gibi… Bu tür soru ve sorularımla bazı blog yazarı arkadaşları bunaltacağım, haberiniz olsun. Şöyle ürünler almak istiyorum:

  • Xiaomi Yİ aksiyon kamerası ve çeşitli ekipmanları (su altı kabı, göğüs-kafa aparatları vs.)
  • Cep telefonu kamerasına takılan çeşitli lensler
  • Xiaomi powerbank
  • Ucuz ve en azından hd kameralı ve mümkünse dahili gimbalı olan bir drone ya da altına Xiaomi yi takabileceğim bir drone

Bu arada önereceğiniz başka şeyler varsa lütfen yazın bana. Ben öyle çok bilmiyorum bu siteleri kullanmayı.

Son olarak Blog Sözlük açıldı, blog yazarları orada da yazıyor. Girin bakın güzel yer orası. Yönetimdeki adamlar da güzel adamlar vesselam.

Şimdilik öperim sizi. Sağlıcakla.