Başlıktan da anlaşılacağı gibi bugünki konumuz sivilceler ve cilt bakımı.Her gencin; ergenliğe girmiş bireyin başına gelen sevimsiz cilt problemlerinden biridir bu sivilceler. Olup olmadık yerlerde çıkar, bir anda türemeye ve çoğalmaya başlar, çabuk geçmez ve bunun gibi bir sürü problemi ardında getiren sevilmeyen bir cilt sorunudur.Aslında sivilceleri gidermenin yenilerinin çıkmasını önlemenin ufak sırları mevcut.Bu küçük detaylar sayesinde sivilcesiz bir hayata merhaba, sivilcelere elveda dememiz oldukça mümkün. Peki ama nasıl dediğinizi duyar gibiyim. İsterseniz sabırsızlandırmadan detaylara geçelim.

Cilt temizliği:Öncelikle cildinizin tipi ne olursa olsun; ister kuru ister yağlı isterse karma fark etmez cidimizi temiz tutmaya özen göstereceğiz. Şöyle ki sabah ve akşam olmak üzere yüzümüzü yağ dengeleyici yüz yıkama jelleriyle yıkayıp günlük etmenlerden (kir,toz,egzoz,sigara dumanı) arınmasını ve derinlemesine temizlenerek gözeneklerimizin açılmasını sağlayacağız.

Nemlendirici kullanımı:Yüzümüzü güzelce sabah akşam yıkadık; iyi güzel de cildimizde bulunan yağı alıp yerine kuru cilt verdi bu yüz yıkama jelleri şimdi ne yapacağız? Cevabımız çok basit kuru ve karma ciltler normal nemlendirici yağlı ciltler ise su bazlı bir nemlendiriciyle yüz temizliğinden sonra yüzünü nemlendirecek. Bu sayede günlük nem ihtiyacı karşılayan cilt kuru olmayacak ve gerilmeyerek kırışıklara yol açmayacak. Ee ama yağlı cilt nemlendirici kullanır mı dediğinizi duyar gibiyim.Pek tabi kullanır su bazlı bir nemlendiriciyi az miktarda sürerseniz zararından çok faydası olacaktır.

Sağlıklı beslenme:Cildimizi ve yüzümüzü temizledik, nemlendirici uyguladık ama sonra gidip de cips yedik. Bu durumda tabi ki bu hiç sağlıklı bir şey değil; bu yüzden yediklerimize içtiklerimize dikkat edeceğiz. Öncelikle kesinlikle sigara kullanmayacağız, kola, fanta, gazoz ve envai çeşidi bulunan asitli ve alkollü içeceklerden kaçınıp sağlıklı içecekler tüketeceğiz. Onlar ne? diye soran olursa market ürünlerinin hiçbiri değil. Ev yapımı doğal meyvelerle kendinize hazırlayacağınız meyve sularını kastediyorum.

Meyve suyunu da evde kendimiz yaptığımıza göre cipsi tamamen hayatımızdan çıkartıyoruz. Çünkü cips yiyorsanız litre litre yağ içiyorsunuz demektir.Meyve ve sebze ağırlıklı yemekler yemeye özen göstereceğiz. Ispanak, fasulye, enginar, karnabahar, brokoli, marul, salata tarzı yiyecekleri en azından öğünlerinize eklerseniz antioksidan olarak vücudunuzu dengede tutabilirler.

Bol bol su tüketin! Son olarak cildi yağlı olanlar, karma ve kuru olanlar hatta cildi geçtim herkes her yaşta, her kiloda bol bol su içmemiz gerektiğini bence artık anlamalı. Su vücuttaki bütün organların temizlenmesi ve daha iyi çalışmasını sağlamaktadır.Özellikle mide ve böbrekler buna ihtiyaç duyar.  Su içerseniz inanın cildinizin güzelleştiğini ve sivilcelerinizin azaldığını fark edeceksiniz. Tabi ki yukarıda söylediklerimle birlikte. Su içiyorum zaten ben diyenler için öyle günde 2 bardak değil günde en az 2-3 litre arası su içilmesi yetişkin insanların organları ve kan dolaşımı için çok önemlidir. Suyu kafaya dikip bir anda 2 kilo içmek de sağlıksız. Ara ara bütün güne yararak vücudunuzun tüketmesine yardımcı olmalısınız.

Makalemiz bu kadar; umarım beğenirsiniz. Ciltle ilgili daha fazla bilgi, öneri ve denenmiş tariflerle siz de ışıl ışıl parlak bir cilde kavuşmak isterseniz bu makalemizin ilham kaynağı olan bir siteye sizleri yönlendirmek isterim.Bu sitede cilt bakımından, sivilce ve leke sorunlarına kadar birçok cilt sorununa cevaplar ve öneriler bulunuyor göz atmak isterseniz > http://www.iyibircilt.com