Bütün hayatımız evrensel güçler tarafından biz farkında olmadan yönlendirilir. Çekim yasası bu güçlerden en etkili olanıdır ve hayatınızın ilerleyişini şekillendirir. Bu şekilde ifade edilmesi belki sizi korkutabilir ancak çekim yasasını nasıl çalıştığını anlayarak onu hayatınızı iyileştirmek için kullanabilirsiniz.

Çekim yasasına göre neye dikkat ve odağınızı yönlendirirseniz onu hayatınıza çekersiniz. Örneğin iyi şeyleri düşündüğünüzde ve hayatınızdaki olumlu yanlara odaklandığınızda iyi ve güzel şeyleri kendinize çekersiniz. Ancak dikkatiniz hep olumsuz olaylar üzerinde olduğunda kötü şeyler sizi bulur, arzuladığınız şeyler sizden uzaklaşmaya başlar. Bunun nedeni enerjilerin benzerini çekmesidir.

Enerjinizin yaydığı titreşimleri değiştirerek, evrenden gelen tepkileri ve hayatınızdaki durumları şekillendirebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken istediğiniz durum ve yaşam olaylarına uyumlu enerjiyi ortaya çıkarmak.

Her gün, evrene ve bilinçaltına düşünceler şeklinde istekler göndeririz. Düşündüğümüz, hakkında okuduğunuz, hakkında konuştuğunuz ve dikkatinizi verdiğiniz her şey evrene hayatınıza neyi daha fazla çekmek istediğimizi söylüyor. Bu yüzden evrene sunduğumuz düşünceler konusunda daha dikkatli olmamız çok önemli. Gerçekten istediğimiz şeyler konusunda ne kadar net ve odaklanmış olursak, bunları hayatımıza çekmemiz o kadar kolay olacaktır.

Ancak tabi ki sadece istediğimiz şeye odaklanmamız yeterli değil, bunun mümkün olduğuna da inanmamız gerek. Ne istediğimizi düşünüyor ama kalbimizde onu başaracağınıza dair şüphelerimiz varsa, sonunda evrene karışık sinyaller göndermiş oluruz ve bu sinyaller bize karışık sonuçlar verir. Sınırlayıcı inançlarımızdan kurtulmak için arzu edilir olduğunuz ve hayal edebileceğiniz herhangi bir hedefe ulaşacak güçte olduğunuz anlayışını geliştirmenize yardımcı olacak zihniyet çalışması yapılabilir.

Arzu ettiğimiz şeyi elde etmek için, hayatımıza çekmek istediğimiz şeyin enerjisel uyumunu kendimizde gerçekleştirmeliyiz. Bunu yapmanın en kolay yolu, gün boyunca sevgi, neşe, takdir ve şükran duyguları ortaya koymaktır. İstediğimiz şeye zaten sahip olsaydık, deneyimleyeceğimiz duyguları hissetmeye çalışmayı da deneyebiliriz. Bu, hayal edilen duyguları gerçeğe dönüştürmek için bilinçaltı zihnimizi harekete geçirir.

Reyhan İldaş, Theta Healing ve çekim yasası konularında uzman bir ICF koçu ve aynı zamanda PCC unvanlı bir eğitmendir.

Uygulamalar ve eğitimler hakkında bilgi almak için reyhanildas.com web sitesini ziyaret edebilir ya da +90 535 818 77 00 telefon numarası ve info@reyhanildas.com mail adresinden iletişim kurabilirsiniz.