Çay saatlerinizi lezzetli bir hale getirebilecek yiyecekler sayesinde misafirlerinizi de en iyi şekilde ağırlayabilirsiniz. Hazırlanışı son derece pratik olan ve ikram edebileceğiniz lezzetler ile sofralarınızın daha keyifli hale gelmesini sağlayabilirsiniz.

Poğaça

Hazırlaması neredeyse sadece 5 dakikanızı alabilecek olan poğaçalar çat kapı gelen misafirlerinize bile hazırlayabileceğiniz bir lezzettir. Çayın yanına ikram edebileceğiniz poğaçaları karnınız her acıktığında da hızlıca hazırlayıp tüketebilirsiniz.

Sirkeli Tuzlu Kurabiye

Günler öncesinde hazırlanan sirkeli tuzlu kurabiyeleri bozulmadan tüketmeye devam edebilirsiniz. İçerisindeki sirke sayesinde dayanıklı hale gelen ve taptaze kalan kurabiyeleri boş vakitlerinizde yaparak kavanozlarda saklayabilir ve çayın yanında sunabilirsiniz.

Misket Kurabiye

Minik halleriyle yedikçe daha fazla yeme isteğini uyandıran misket kurabiyeler çay saatlerinin de vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Lezzetli tarifleri olan misket kurabiyeler çayın yanına en fazla yakışan özel tariflerden oluyor.

Peynirli Tava Böreği

Tava böreği de çayın yanında ikram edilebilecek lezzetler arasında bulunuyor. Eğer evinizde fırın bulunmuyorsa son derece lezzetli olabilecek şekilde tavada peynirli börek yapabilirsiniz.

Pamuk Kek

Keklerin tam olarak kabarmamasından ve içinin hafif çiğ kalmasından şikayetçiyseniz pamuk kekleri deneyebilirsiniz. Pamuk keklerin içerisine koyabileceğiniz meyveler veya çikolata parçaları ile tarifinizi çeşitlendirebilirsiniz.

Kabartma Tozlu Poğaça

Parmaklarınızın adeta içine gömülebileceği kabarıklıkta olan lezzetli poğaçalar çayın yanında herkesi memnun edebilecek özel lezzetler arasında bulunuyor. Doğru tarifler uygulandığı zaman lezzetli hale gelebilen kabartma tozlu poğaçalar pratik şekilde hazırlanabildiği için sık sık tercih ediliyor.

Mercimek Köftesi

Klasik mercimek köftesi hazırlarken avuçlarınızla şekil vermek yerine limon sıkacağı kullanarak hazırlayabileceğiniz lezzetli ve özel mercimek köftelerinden büyük bir tat alabilirsiniz. Dolu dolu içeriği ve besleyici özellikleriyle öne çıkan mercimek köftelerini çay saatlerinizde sevdiklerinize ikram edebilirsiniz.

Patatesli Otlu Gözleme

Sabah kahvaltıları, akşam yemeği ve neredeyse günün her anında yiyebileceğiniz patatesli otlu gözlemeler aynı zamanda çay saatlerinde de ikramlık olarak öne çıkıyor. İştah açıcı kokusuyla dikkat çeken patatesli otlu gözlemeler özellikle etsiz atıştırmalıklar ve ikramlıklar arayanlar tarafından büyük bir ilgi görüyor.