Bugün biraz müzikten bahsedeyim istiyorum. Malum uzun zamandır yazamıyordum, şimdilerde ise acısını çıkartırcasına bir kaç günde bir yazı yazmaya çalışıyorum. İstikrarlı davranmaya çalışıyorum, e yazasım da var. Bir sürü yazı konusu geliyor aklıma. Hatta yakında bir mim ile de sizlere ulaşacağım. Fikrimce çok ilginç ve bir o kadar da hayatı, geçmişi ve geleceği sorgulatacak  bir yazı dizisi olacak bu mim. Ayrıntılara daha sonraki yazıda geçeceğim elbette. O yazıyı da yakında yazarım inşallah.

büyük ev ablukada

Hepimizi hayatımızın belli evrelerinde kuşatan müzik diye bir kavram var. Toplu taşıma araçlarında, evimizde, ofisimizde ve daha bir çok yerde müzik dinliyor ve o şarkılarda ya da enstrümantal parçalarda kendimizden bir şeyler buluyoruz. Bazen de kendimizden bir şey çıkmıyor karşımıza ama o melodiler kulağımızda bir kez daha dinlenecek kıvamda oluyor. Yani hoşumuza gidenleri bir daha dinlemek istiyor, bazen de o şarkının bokunu çıkartıyoruz dinleyerek. Ben de sizden biriyim merak etmeyin, hepimiz bazı şarkıları kulağımıza tecavüz ettirecek kadar çok dinliyoruz. Bu sefer de o grup ya da şarkıcının diğer parçalarına yöneliyoruz. Ben de uzun zamandır merak ettiğim ama bir türlü dinleyemediğim bir grubun şarkılarını dinlemeye başladım ve de çok sevdim.

Grubumuzun adı: Büyük Ev Ablukada! Ben size grup hakkında bilgi vermeyeceğim, zaten istemediğiniz kadar bilgi mevcut arama motorları ve Wikipedia’da. Onun yerine grubun bazı şarkılarını sunacağım ki önce dinleyin sonra da beğenirseniz araştırın.

 

https://www.youtube.com/watch?v=X7XFP-PWKy0

https://www.youtube.com/watch?v=6uK6jA8jNxA